...
HYRDESTUND I DET FRI: 8. klassinger ved Namsos ungdomsskole oppdaget den seksuelle aktiviteten på skolens område tirsdag. Da paret ble oppdaget, fikk de på seg klærne og løp fra stedet. Nå jakter politiet på syndebukkene. Foto: Namdalsavisa/Tips-bilde

Her har de samleie ved skolen

Namsos (ANB): Med sjokkerte elever og en lærer som vitner hadde paret sex på skolens område.

Publisert 12.09.2012 kl 13:31 Oppdatert 12.09.2012 kl 15:51

Tips en venn på e-post:

[Namdalsavisa] Du tror det kanskje ikke før du får se det. Men noen av elevene dro fram mobiltelefonen og festet seansen på film.

Hyrdestunden i buskaset bak Namsos ungdomsskole ble utvilsomt «dagens snakkis» på tampen av skoledagen tirsdag.

Nå vil politiet ha flere bilder for å identifisere «syndebukkene».

– Vi har fått tilsendt noen bilder, men greier ikke ut fra dem å identifisere paret. Vi har mottatt noen signalement, men ber om ytterligere hjelp fra publikum for å kunne løse saken, sier etterforskningsleder Bengt Ivan Blom ved politiet til Namdalsavisa.

Ifølge vitneobservasjoner hadde kvinnen nordisk utseende, mens mannen ikke hadde nordisk utseende.

– Vi ser alvorlig på hendelsen. Paret har begått en straffbar handling; nærmere bestemt brudd på straffelovens paragraf 201, sier Blom.

– Skolen skal være en trygg plass for ungdommene, og derfor er dette særlig alvorlig, fastslår Blom.

På forsiden nå


...

Vil ikke anmelde

Nyheter Rådmann i Nesna, Bent Øverby, sier han ikke vil gå til anmeldelse av de som brukte Handnesøya skole 17. mai. Les mer

...

Stiller ut ukjente skatter

Kultur De trodde bildene gikk tapt under krigen. Men i fjor dukket de opp på et loft. Se bildeserie inne i saken. Les mer

...

Hai du, har du sett en sånn?

Nyheter Møter du på en slik skapning, vil Prosjekt Brugde at du deler opp- levelsen med dem. Les mer

Til Grasrotandelen

Tips oss

Telefon: 75 12 55 00
SMS: 2005 kodeord rntips
MMS: 2005 kodeord rnbilde
E-post: redaksjonen@ranablad.no

Kontakt oss

Telefon: 75 12 55 00
Postadresse: Boks 55, 8601 Mo i Rana.
Besøksadresse: O.T. Olsens gate 2

Annonser

Reklamekonsulent nett: Svein Ole Nilsen
Telefon: 75 12 55 78
For annonser i papiravisen - ring 75 12 55 00

Ansvarlige

Adm. dir. og sjefredaktør:
Kirsti Nielsen
Digitalsjef: Kenneth Johan Gabrielsen
All videre bruk av stoff og annonser fra
Rana Blad er ulovlig uten særskilt avtale.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.