Arrangørene av helgens trekkspillmesterskap i Rana betegner mesterskapet som en suksess. Over 170 deltakere fra Bodø i nord til Trøndelagsgrensa i sør stilte - og spilte - opp.
Blide fjes både blant deltakere, arrangører og publikum. Ingen tvil om at helgens trekkspillmesterskap ble en suksess.
– Full fart hele tiden. Lange dager og seine kvelder. Massevis av god trekkspillmusikk og sosialt til tusen, slik oppsummerer leder i Mo Trekkspillklubb, Jan Kåre Andersen, tre dager med distriktsmesterskap på Mo.
Over 170 deltakere fra Bodø i nord til Trøndelagsgrensa i sør stilte til festlig samvær og ikke minst knivskarp konkurranse på Samfunnshuset og Kinoteateret denne helgen.
Selv om bare noen få av de lokale trekkspillerne maktet å gå helt til topp i sine klasser, er ikke Andersen sein om å karakterisere mesterskapet som en suksess.
– Jeg tror alle har koset seg stort. Det har gått helt strålende arrangementsmessig, hvor en sammensveiset gjeng fra trekkspillklubben og BUL har sørget for at alt har gått på skinner.
Les mer i Rana Blads papir- eller PDF-utgave mandag.
Kulturkalenderen | ||
Hold deg oppdatert på mobil.ranablad.no.