Rocket under Jesus

Taket i Korgen kirke ble nesten blåst til himmels av rå og heftig rockemusikk fredag kveld.
Ev 6 Majahaugen - Flyum
Redusert framkommelighet:
Kan bli stengt i perioder på inntil 30 minutter på grunn av vegarbeid.
Ev 6 Dunderlandsdalen
Redusert framkommelighet:
Redusert framkommelighet, stengt i korte perioder og manuell dirigering på grun...
Ev 6 Skjomen bru
Redusert framkommelighet:
Innsnevring på grunn av vedlikeholdsarbeid. Gjelder fra 01.07.2010 klokken 07:0...
Ev 10 Gimsøystraumen bru
Redusert framkommelighet:
Innsnevring, lysregulering og nedsatt hastighet til 30 km/t på grunn av vedlike...
Rv 80 Bodø - Fauske, ved Mjønes
Redusert framkommelighet:
Kan bli stengt i perioder på inntil 15 minutter, nedsatt hastighet til 50 km/t ...
Flere meldinger Kilde: Statens vegvesen

Webkamera

...
Arne Forbord E-post
Publisert 24.06.2002 kl 08:00 Oppdatert 29.12.2002 kl 01:11

Tips en venn på e-post:

Aldri har ønsket om å danse uhemmet oppå og ved kirkebenkene i Korgen kirke vært større enn fredag kveld. Da ble kirka for alvor innviet som et sted for bygdas rockefrelste. I forbindelse med åpningen av Korgen Rock & Reunion Festival hadde kapellan Hans Christian Håland invitert rockerne inn i varmen, og dermed synliggjort takhøyden hos den norske kirke i Hemnes kommune. Denne gangen var det ikke kristenrockere som søkte inn i Guds hus, men bandet Elements fra Harstad og 32 andre musikere i Hemnes Janitsjar. På repertoarsiden var hovedtyngden klassiske låter fra 70-rockerne i Deep Purple.

Enormt trøkk

Musikalsk var det stort å oppleve de klassiske Deep Purple-låtene inne i kirka. Ikke bare fordi de ble spilt der, men fordi de ble gitt et spesielt og særegent trøkk. Konserten var mer enn bare rock. Klassikerne ble tilført noe ekstra, siden det hele var et musikalsk samspill mellom bandet Elements og musikeren i Hemnes Janitsjar. Det er nemlig ikke hverdagskost at rockelåter krydres med tonene fra utallige blåseinstrumenter. Spesielt var trombonerekka med på å sprite opp låtene. Samspillet mellom bandet og de lokale Hemnes-musikerne satt som det skulle, på tross av kort innøvingstid.
Under denne rockekvelden fikk også lokale unge musikere rocke i kirka. Bandet «Leftovers» fra Hemnesberget serverte en smakebit av Jimi Hendrix, mens «FreakSnakes» fra Korgen vartet opp med Little Richard-låta «Lucille». Også under Deep Purple-låta «Smoke on the water» fikk to unge, begavede gitaristspirer vise seg fram med gitarsoloer. Da byttet Elementsgitarist Rune Olsen plass med henholdsvis Magnus Løkken Jacobsen og Jakob Thorkelsen.

Stappfullt

For å gi plass til musikerne hadde man måttet kaste ut de tre fremste benkeradene på hver side av midtgangen. Resten av kirka var fylt til randen av små og store rockeentusiaster, som fikk en uforglemmelig musikalsk opplevelse. Intet ledig sete var mulig å oppdrive, og musikken pirret i mang en rockefot. Egentlig hadde man regelrett lyst til å glemme tid og sted, reise seg opp og hoppe opp og ned på kirkebenken. Men en liten sperre i bakhodet sa at det ikke var helt passende å gjøre noe slikt i det aktuelle konsertlokalet. Det fikk greie seg å holde takten i sittende stilling.
- Hadde jeg visst at det var så artig å gå i kirka, hadde jeg kommet hit svært ofte, konkluderte Emil Målvatn etter konserten.

24rock1-storSammen med 32 musikere fra Hemnes Janitsjar rocket Elements fra Harstad Korgen kirke fredag kveld med råe Deep Purple-klassikere.

404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource.
...

Storseier til Mo IL

Mo-magasinet Denne gang rotet ikke bruntrøyene bort pauseledelse. Les mer

"Gamle Helgeland" på grunn

Nyheter Dratt av grunnen, underveis til Sandnessjøen for egen maskin. Les mer

...

Sjonatransporten fungerer

Kultur Den alternative transporten fikk alle hjem etter Sjonafestivalens første dag. Les mer

...

Varsler både sol og regn

Landet Norge har havnet i skvis mellom varmen i øst og kulden i vest. Resultatet blir skiftende vær over hele landet. Les mer

...

Monsunflom tar liv

Verden Om lag 800 mennesker har mistet livet i den verste flommen i manns minne i Pakistan. Les saken og se video

Karriere

Kalenderen fra Polarsirkelsonen

Rideleir på Langfjell gård

...

SAKU-2010

...

Til Topps på Hellerfjellet

...

Svidd gummi på ACR

...

Nyfødte mai

...

Polarsirkelrittet 2010

...

Se bildene.

Les mer

Stålkam - Glimt

...

Se bildene fra cupkampen.

Les mer

17. mai på Nesna

...

Se bildene.

Les mer

Feiringen på Båsmoen i bilder

...

Se 17. mai-bildene.

Les mer

Aldersundet i fest

...

Se 17. mai-bildene.

Les mer

17. mai i Korgen

...

Se bildene.

Les mer

Lever ut drømmen

...

Kjersti og Jan-Ketil Nyborg flyttet fra Norge til Portugal og driver sammen hotellet Casa Rosa på Algarvekysten. Foto: Øyvind Bratt.

Se bildene her:

"Nordaførr"

...
Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 
Se topplister i Kommuner
Hemnes  Lurøy  Nesna  Rana 
Været
  I dag I morgen
Træna   9.0°   10.0°
Mo i Rana   15.3°   18.9°
Hemnesberget   14.6°   17.4°
Nesna   13.9°   14.5°
Lurøy   11.2°   11.1°
Mosjøen   15.4°   18.2°
...

mobil.ranablad.no

Hold deg oppdatert på mobil.ranablad.no. Gjør Ranablad.no til din startside: send rnm til 2005.

Nasjonal Timesannonsering - Klikk her!

Tips oss

Telefon: 75 12 55 00
SMS: 2005 kodeord rntips
MMS: 2005 kodeord rnbilde
E-post: redaksjonen@ranablad.no

Kontakt oss

Telefon: 75 12 55 00
Postadresse: Boks 55, 8601 Mo i Rana.
Besøksadresse: O.T. Olsens gate 2

Annonser

Reklamekonsulent nett: Svein Ole Nilsen
Telefon: 75 12 55 78
For annonser i papiravisen - ring 75 12 55 00

Ansvarlige

Adm. dir. og sjefredaktør:
Kirsti Nielsen
Kanalsjef: Ole Knut Alnæs
Nettansvarlig:
Viktor Leeds Høgseth
All videre bruk av stoff og annonser fra
Rana Blad er ulovlig uten særskilt avtale.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.