| Publisert 21.06.2001 kl 07:00 Oppdatert 30.12.2002 kl 11:44 |
BigBang
Lørdagkveldens musikk kommer til å være mer for den litt eldre garde, med mye 50-60- tallsmusikk som skal være fin å danse til. Vi vil få høre flotte band som «Tobben og Ero«, «Misvær skaforening« fra Vefsn, «Funkaholic« og «The fighters«. På kort varsel har «Basaflak» takket ja til å spille på Korgen Rock & Reunion. De kommer fra Saltdal i Nordland, og har eksistert i drøye året. Bandet debuterte i vinter med det kritikerroste albumet «Jern» og var B-listet på NRK P3 i seks uker i vinter. Men trekkplasteret i år er imidlertid Big Bang.
Båltenning
I forbindelse med sanktansaften skal det tennes bål på Lørdag under familiedagen.Da kommer også barneunderholderne Joffen og Laffen. Og selvfølgelig holdes også i år talentkonkurransen «Rockere i sikte«.
Valåmo forteller at antall deltakere på årets «Rockere i sikte« ikke har vært like stort som årene før. Hovedårsaken er at hele Korgen skolemusikk reiser på stevne til Verdalen samme helg, og dette vil merkes på oppslutinga. I fjor deltok om lag 30 rockere, mens det i år bare er påmeldt 8-10 stykker så langt.
Kristine Evjen og Gunhild Boldermo, 9.klasse, Korgen sentralskole.
Verden Om lag 800 mennesker har mistet livet i den verste flommen i manns minne i Pakistan. Les saken og se video
Kalenderen fra Polarsirkelsonen | ||
Kjersti og Jan-Ketil Nyborg flyttet fra Norge til Portugal og driver sammen hotellet Casa Rosa på Algarvekysten. Foto: Øyvind Bratt.
Se bildene her:| I dag | I morgen | |||
| Træna | 9.0° | 10.0° | ||
| Mo i Rana | 15.3° | 18.9° | ||
| Hemnesberget | 14.6° | 17.4° | ||
| Nesna | 13.9° | 14.5° | ||
| Lurøy | 11.2° | 11.1° | ||
| Mosjøen | 15.4° | 18.2° | ||
Siste blogg-innlegg | ||
Hold deg oppdatert på mobil.ranablad.no. Gjør Ranablad.no til din startside: send rnm til 2005.
Siste blogg-kommentarer