...
MANGE ANSIKTER: Henriette har 18 forskjellige personligheter i «Late Night Musical» bundet sammen av et lite kostymeskap og tre musikere. Foto: Geir Vea

Spektakulært spekter

Rana:Rød løper, fyrverkeri, stjerneskudd og en overdådig bankett under et tak besatt av flere tusen lys. Mest glitrende var likevel Henriette Faye-Schjøll.

Ev 6 Majahaugen - Flyum
Redusert framkommelighet:
Kan bli stengt i perioder på inntil 30 minutter på grunn av vegarbeid.
Ev 6 Dunderlandsdalen
Redusert framkommelighet:
Redusert framkommelighet, stengt i korte perioder og manuell dirigering på grun...
Ev 6 Skjomen bru
Redusert framkommelighet:
Innsnevring på grunn av vedlikeholdsarbeid. Gjelder fra 01.07.2010 klokken 07:0...
Ev 10 Gimsøystraumen bru
Redusert framkommelighet:
Innsnevring, lysregulering og nedsatt hastighet til 30 km/t på grunn av vedlike...
Rv 80 Bodø - Fauske, ved Mjønes
Redusert framkommelighet:
Kan bli stengt i perioder på inntil 15 minutter, nedsatt hastighet til 50 km/t ...
Flere meldinger Kilde: Statens vegvesen

Webkamera

...
Hedda Hiller Koteng E-post
Publisert 01.01.2010 kl 23:00 Oppdatert 01.01.2010 kl 23:00

Tips en venn på e-post:

...
VAKKERT: Det kommunale fyrverkeiet var en opplevelse.

Nordland Teater er på vei å skape tradisjon av sin populære nyttårsfeiring, og avrundingen av 2009 ble en helt spesiell opplevelse. Teaterkafeen var pyntet med hvite duker og lys, den røde løperen var rullet ut og i teatrets blackbox hang talløse skinnende lys drapert fra taket over en nydelig buffé. DJ Hans Marius Øverland sørget også for å servere musikk fra 50-, 60- og 70-tallet, noe som passet ypperlig til det voksne klientellet.

I bresjen

Høydepunktet på teatret hvert år er nyttårsforestillingen og i overgangen til 2010 var det Henriette Faye-Schjølls enkvinneshow som var i fokus.

Henriette viste fram sin "Late Night Musical" første gang under Vinterlysfestivalen i fjor. Den bejublete forestillingen fikk terningkast seks i Rana Blad, og Nordland Teater valgte ut nettopp Henriette til å stå i bresjen for nyttårsfeiringen på teatret. Det var det nok ingen som angret på.

Kjærlighet

Faye-Schjøll formidler sin kjærlighet til musikaler på en så betagende måte at alle bare må bli forelsket i dem - og i henne. I løpet av en drøy time leker Henriette med 18 glimt fra sine favorittmusikaler med et spekter som er så sjeldent at det gir deg gåsehud over hele kroppen. Som Hattie i Stephen Sondheims "Follies" er hun sjenert, ungdommelig og yndig. Den selvopptatte heksen Galinda i "Wicked" er deilig morsom. Mrs. Lovette i "Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street" er rå og vulgær. Katharine i "Kiss me, Kate" hater menn intenst som aldri før. Fra "I Love You, You're Perfect, Now Change" er hun fortryllende feminin og sarkastisk som den evige brudepike. Hun skåler alkoholisert, ekkel og desillusjonert fra bardisken for alle tåpelige kvinner i det ene øyeblikket, trasser sterk og rakrygget som Tora i det neste og får tårene til å velle opp i øynene med en norsk versjon av "Fantines Death" fra "Les Misérables".

Det er så mange glansnummer at det nærmest er umulig å trekke fram noen, men som alle rollene i "Cell Block Tango" fra "Chicago" får hun virkelig vist hvilken artist hun er, og oppsummerer hele forestillingens tema mesterlig. Hun får også vist seg som en fantastisk improvisator ved et par mikrofonproblemer.

Champagne

– Jeg hater menn, og spesielt lydmenn, sier hun elegant og vifter aggressivt og elegant med den svarte boksen til lydmann Frode Fridtjovsen da faller av i en av hennes mange kostymeskift. Så går hun løs på nettopp "I Hate Men". Herlig.

Forestillingen var supplert med to nye nummer, mye ny koreografi og Ragnar Meidell på saksofon. Det gjør seg virkelig, og Henriette virker sikker som aldri før, slår seg løs, spøker og eier scenen. Publikum klapper henne tilbake igjen og igjen før hun avrunder kvelden med "Happy New Year", champagne og et glitrende stjerneskudd. Det kan ikke konkurrere med den funklende stjerne på teatret.

404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource.
...

Storseier til Mo IL

Mo-magasinet Denne gang rotet ikke bruntrøyene bort pauseledelse. Les mer

"Gamle Helgeland" på grunn

Nyheter Dratt av grunnen, underveis til Sandnessjøen for egen maskin. Les mer

...

Sjonatransporten fungerer

Kultur Den alternative transporten fikk alle hjem etter Sjonafestivalens første dag. Les mer

...

Varsler både sol og regn

Landet Norge har havnet i skvis mellom varmen i øst og kulden i vest. Resultatet blir skiftende vær over hele landet. Les mer

...

Monsunflom tar liv

Verden Om lag 800 mennesker har mistet livet i den verste flommen i manns minne i Pakistan. Les saken og se video

Karriere

Kalenderen fra Polarsirkelsonen

Rideleir på Langfjell gård

...

SAKU-2010

...

Til Topps på Hellerfjellet

...

Svidd gummi på ACR

...

Nyfødte mai

...

Polarsirkelrittet 2010

...

Se bildene.

Les mer

Stålkam - Glimt

...

Se bildene fra cupkampen.

Les mer

17. mai på Nesna

...

Se bildene.

Les mer

Feiringen på Båsmoen i bilder

...

Se 17. mai-bildene.

Les mer

Aldersundet i fest

...

Se 17. mai-bildene.

Les mer

17. mai i Korgen

...

Se bildene.

Les mer

Lever ut drømmen

...

Kjersti og Jan-Ketil Nyborg flyttet fra Norge til Portugal og driver sammen hotellet Casa Rosa på Algarvekysten. Foto: Øyvind Bratt.

Se bildene her:

"Nordaførr"

...
Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 
Se topplister i Kommuner
Hemnes  Lurøy  Nesna  Rana 
Været
  I dag I morgen
Træna   9.0°   10.0°
Mo i Rana   15.3°   18.9°
Hemnesberget   14.6°   17.4°
Nesna   13.9°   14.5°
Lurøy   11.2°   11.1°
Mosjøen   15.4°   18.2°
...

mobil.ranablad.no

Hold deg oppdatert på mobil.ranablad.no. Gjør Ranablad.no til din startside: send rnm til 2005.

Nasjonal Timesannonsering - Klikk her!

Tips oss

Telefon: 75 12 55 00
SMS: 2005 kodeord rntips
MMS: 2005 kodeord rnbilde
E-post: redaksjonen@ranablad.no

Kontakt oss

Telefon: 75 12 55 00
Postadresse: Boks 55, 8601 Mo i Rana.
Besøksadresse: O.T. Olsens gate 2

Annonser

Reklamekonsulent nett: Svein Ole Nilsen
Telefon: 75 12 55 78
For annonser i papiravisen - ring 75 12 55 00

Ansvarlige

Adm. dir. og sjefredaktør:
Kirsti Nielsen
Kanalsjef: Ole Knut Alnæs
Nettansvarlig:
Viktor Leeds Høgseth
All videre bruk av stoff og annonser fra
Rana Blad er ulovlig uten særskilt avtale.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.