"Sommerregn"
Ponca Jazz/Musikkoperatørene
| Publisert 17.09.2007 kl 22:00 Oppdatert 19.09.2007 kl 15:46 |
At det spirer og gror på jazzfronten kan vi bare stadfeste med en gang, samtidig som vi kan glede oss over alt det gode av musikk som våre norske jazzmusikere produserer. For kort tid siden kunne vi presentere trioen Herstad, Johnsen og Engan med platen "DIG". Nå er trioen tilbake med et lite bytte av trommeslager. Per Oddvar Johansen har erstattet Torbjørn Engan på "Sommerregn" – en plate som virkelig tar oss med inn i sommerens stemningsfulle tid. På sitt behagelige vis setter trioen de nydeligste toner til de åtte egenkomponerte melodiene på plata. Til tross for sin lune stemning innehar musikken alt det en god jazztrio bør varte opp med. Tett og fint samspill og utsøkte og vel tilmålte soloer er det mange av, ikke minst fra bassist Harald Johnsen. Også Herstads nydelige klaverspill viser at dette er en musiker som bør få sin berettige oppmerksomhet. I klang og utførelse minner spillet mye om Keith Jarrett. At Ponca Jazz er stolte over å kunne presentere denne innspillingen har vi stor forståelse for, for dette er jazz av høy klasse.
Bjørn Sommerseth
Video Tage Vedal intervjues av Siri Nybakk og forteller litt om det som skjer dagen før portene åpnes for årets utgave av Verket.
Se video herKalenderen fra Polarsirkelsonen | ||
Kjersti og Jan-Ketil Nyborg flyttet fra Norge til Portugal og driver sammen hotellet Casa Rosa på Algarvekysten. Foto: Øyvind Bratt.
Se bildene her:| I dag | I morgen | |||
| Træna | 6.9° | 7.2° | ||
| Mo i Rana | 7.1° | 11.1° | ||
| Hemnesberget | 7.0° | 10.3° | ||
| Nesna | 7.6° | 9.4° | ||
| Lurøy | 8.1° | 9.0° | ||
| Mosjøen | 7.6° | 10.3° | ||
Siste blogg-innlegg | ||
Hold deg oppdatert på mobil.ranablad.no. Gjør Ranablad.no til din startside: send rnm til 2005.
Siste blogg-kommentarer