...
Et fantastisk spill 

Etterlengtet voldsepos

Igjen blir vi kastet inn i menneskenes desperate kamp mot Locust-krypene med Marcus og Dom i sentrale roller.

Publisert 13.11.2008 kl 23:00 Oppdatert 14.11.2008 kl 14:21

Tips en venn på e-post:

...

GEARS OF WAR 2

  • Testet plattform: Xbox 360
  • Aldersmerking: 18+

I "Gears of War 2" har brettene blitt større, historien bedre, våpnene kraftigere og fiendene tøffere, med andre ord alt en skikkelig oppfølger trenger.

Ved første øyekast ser det ikke ut til at det er så stor forandring mellom "Gears of War" og oppfølgeren, men når du kommer litt inn i spillet merker du hvor mye bedre dette spillet faktisk er. Blant annet er det dramaturgiske kraftig forbedret så denne gangen bryr du deg virkelig om karakterene som følger deg gjennom spillet. Spesielt Dom, som hovedfokuset i historien ligger på denne gangen, og du får faktisk oppleve følelsesmessig ganske sterke scener.

Et førstepersons skytespill kan fort bli ensformig og lineært, men i GoW2 blir du hele tiden kastet mellom forskjellige oppdrag og satt på nye utfordringer da både oppdrag og omgivelser varierer stort. Noen ganger blir også tempoet satt ned slik at du bare kan nyte de fantastiske omgivelsene og spillet blir ikke like heseblesende som det første hadde en tendens til å bli. Grafikkmessig er spillet slående vakkert på en dyster og apokalyptisk måte, spesielt de ulike og storslagne omgivelsene kan nærmest ta pusten ifra deg.

Fiendene dine har blitt flere, tøffere og ikke minst større. Mange av de du bare møtte et par ganger i løpet av det første spillet blir etter hvert dagligdags i GoW2, heldigvis har du også nok av våpen til å løse det.

I et spill som dette er selve skytingen selvfølgelig hovedfokus og jeg tør påstå at ingen spill på markedet i dag løser det like godt som "Gears of War". Kontrollene er logiske, responsive og sitter nærmest perfekt etter to minutters spilling. Dekningssystemet er nærmest perfekt, og hører til sjeldenhetene at det blir knoting når du kaster deg i dekning.

Likte du Gears of War kommer du til å elske "Gears of War 2". Så enkelt er det. For hva skjer når man oppgraderer et meget godt spill? Jo, man får et fantastisk spill. Og det er nettopp det GoW2 er. Det er også verdt å nevne at flerspillermodusen har fått seg en finpuss og er bedre enn noensinne. Spesielt Horde-modusen der du og opp til fem venner kan slakte horde etter horde av Locust.

Kjell Arne Jørgensen

Bildeserier

FIFA 11

...


Motorstorm Pacific rift

...

Brutale bilder

...

"Brutal Legend" er klar til å sende hardrockfans til himmels. Her er en liten smakebit.

Se bildene her

Quantum of Solace

...


Spiderman

...


Modern Warfare 2.

...

Bilder av det ultimate skytespillet

Se bildene her



Tips oss

Telefon: 75 12 55 00
SMS: 2005 kodeord rntips
MMS: 2005 kodeord rnbilde
E-post: redaksjonen@ranablad.no

Kontakt oss

Telefon: 75 12 55 00
Postadresse: Boks 55, 8601 Mo i Rana.
Besøksadresse: O.T. Olsens gate 2

Annonser

Reklamekonsulent nett: Svein Ole Nilsen
Telefon: 75 12 55 78
For annonser i papiravisen - ring 75 12 55 00

Ansvarlige

Adm. dir. og sjefredaktør:
Kirsti Nielsen
Digitalsjef: Kenneth Johan Gabrielsen
All videre bruk av stoff og annonser fra
Rana Blad er ulovlig uten særskilt avtale.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.