...
Du er uten tvil kongen på campingplassen om du kommer i en slik bobil. Carthago M Liner 2010-modell til 2,23 millioner kroner. Den er iallfall konge på Caravanmessen som foregår på Lillestrøm. Foto: Thomas Hildonen, ANB

Bobil-giganten

Lillestrøm (ANB): Har du lyst til å bli konge av campingsplassen? Ni meter bobil burde holde.

Publisert 10.09.2009 kl 16:24 Oppdatert 10.09.2009 kl 16:35

Tips en venn på e-post:



...
Du er uten tvil kongen på campingplassen om du kommer i en slik bobil. Carthago M Liner 2010-modell til 2,23 millioner kroner. Den er iallfall konge på Caravanmessen som foregår på Lillestrøm. Foto: Thomas Hildonen, ANB

Du har ikke sett maken!

...

Av alle fasonger og størrelser regjerer en ni meter stor bobil på caravan-messen.

Se bilder av mange bobiler og campingvogner her

Caravan-messen på Lillestrøm er i gang. Og en av de største – av mange – severdigheter er den majestetiske Carthago M Liner 2010-modellen til den nette prisen av 2,23 millioner kroner.

Det er den verd, mener Svein Frode Hågensen hos Stamaas Fritid i Sarpsborg.

– Her har du alt du trenger, og dette er helt i ypperste klasse av det du finner av bobiler, sier han.

Alt pluss litt til

Bilen er selvsagt utstyrt med alt det man finner i vanlige bobiler. Kjøkken, bar, skinnsofaer og skinnseter, cruisekontroll, aircondition og alt annet man kan drømme om.

– Og så er det vannbåren varme. Ikke bare i gulvet, men også i veggene, sier Hågensen.

For å flytte på giganten er det satt inn en 3-liters motor som yter 177 hestekrefter, og selvsagt er det automatgir.

– Er det noen som har råd til en slik bobil?

– Definitivt. Det selges faktisk flere slike hvert år, sier han.

Smalest på veien

Klimadebatten har for lengst nådd bobilfolket også. Og det er mye klimapepper å få grunnet tunge biler med høyt drivstofforbruk.

Men bobilprodusentene tar debatten på alvor, og Jan Olav Kveli hos Bobilsenteret på Namsos har aldri en liten verdensnyhet å presentere med Pilote Avantura G600 LPA

– Dette er den første integrerte bobilen. Det vil si at førerhuset og bodelen er produsert sammen. Bilen er kun 205 centimeter bred og veier 2.855 kilo. Dermed er lastekapasiteten, som alltid er et problem når man skal på bobiltur, over 600 kilo. Det burde holde for de fleste, sier han.

Tidens største caravanmesse

Årets caravan-messe på Norges Varemesse på Lillestrøm er døpt «tidenes største caravan-messe». Hundrevis av bobiler og campingvogner er på plass, og de finnes i alle størrelser og varianter.

Det er også flere nyheter under årets messe, og messegeneral Konrad Sel har stor tro på et godt besøkstall i og med at salget av bobiler har økt 27,8 prosent i forhold til i fjor.

– Jeg har et godt håp om over 17.000 besøkende, sier messegeneral Konrad Sel før dørene åpnet torsdag kl. 16.

Messen varer til og med søndag. (ANB)

Biler til salgs lokalt


De nyeste annonsene:

Annonsere i avis og på nett?

Dagens videoklipp:

...

To stk. scooter-vrak

klipp Vi går mot høysesong for scooterfolket. Så følg med... Les mer


404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource: Director returned null object for resource : /api.no/resources/relax/article/93/4370341/

Tips oss

Telefon: 75 12 55 00
SMS: 2005 kodeord rntips
MMS: 2005 kodeord rnbilde
E-post: redaksjonen@ranablad.no

Kontakt oss

Telefon: 75 12 55 00
Postadresse: Boks 55, 8601 Mo i Rana.
Besøksadresse: O.T. Olsens gate 2

Annonser

Reklamekonsulent nett: Svein Ole Nilsen
Telefon: 75 12 55 78
For annonser i papiravisen - ring 75 12 55 00

Ansvarlige

Adm. dir. og sjefredaktør:
Kirsti Nielsen
Digitalsjef: Kenneth Johan Gabrielsen
All videre bruk av stoff og annonser fra
Rana Blad er ulovlig uten særskilt avtale.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.