...
Tommy Knarvik ble løst fra kontrakten i Viking, men kan få en opptur i Bodø/Glimt, som vi tror vinner i dag. Foto: EIRIK HAGESÆTER, BA

Sett penger på Knarvik!

Bergen (BA/ANB): Vi tror Tommy Knarvik og Glimt får en fin tur til Høddvoll.

Publisert 22.04.2012 kl 12:16 Oppdatert 22.04.2012 kl 12:22

Tips en venn på e-post:

24. SønderjyskE - HB Køge 1,50 3,30 4,85 H

Kampstart 1600, dansk superliga. SønderjyskE har skaffet seg komfortable ti poeng ned til nedrykksplass gjennom tre seire og en uavgjort på de fire siste. Klubben som vurderer Håkon Opdal som ny keeper, har slått sterke lag som AGF og Nordsjælland (på 2. plass) i sine to siste seriekamper. Onsdag tapte de ufortjent 0-1 i den første av to semifinaler mot serieleder FCK i den danske cupen, og ser mye sterkere ut nå enn tidligere i sesongen.

Køge har 2-10 i målforskjell på sine fire siste seriekamper. Mens SønderjyskE var uheldige som tapte for FCK onsdag, røk bunnlaget Køge 0-5 i serien for serielederen forrige helg. De klarte 2-2 mot Horsens i cupen torsdag, men i Superligaen er de håpløst fortapt på sisteplass, og vi skjønner ikke hvorfor de skal vinne denne. 1,50 er bra odds for en hjemmeseier!

65. Hødd - Bodø/Glimt 2,25 3,15 2,60 B

Hødd er vanligvis vanskelige på forblåste Høddvoll, men tapte 0-2 i serieåpningen mot Kongsvinger hjemme. Forrige helg røk de 2-4 borte mot Strømmen, og ser ut til å måtte kjempe i bunnen denne sesongen.

Bodø/Glimt er regnet som utfordrer for Start, Sandefjord og Sarpsborg om direkte opprykk. Klubben har fått noenlunde orden på økonomien, og har både Runar og Ørjan Berg, pluss Tom Kåre Staurvik inne i sentrale roller i ledelsen. De åpnet med skuffende 3-3 borte mot Bærum, før de slo Alta 1-0 forrige helg. I begge kampene har de underprestert, men kommer de opp på akseptabelt nivå, bør de greit slå Hødd.

Dagens dobbel:

24. SønderjyskE - HB Køge 1,50 3,30 4,85 H

65. Hødd - Bodø/Glimt 2,25 3,15 2,60 B

Odds: 3,9

Klikk her for å levere dette spillet!

(BA/ANB)



På forsiden nå


...

Etterlyst pågrepet i stor narkosak

Nyheter Fem personer har allerede vært i retten etter at over seks kilo metamfetamin ble funnet nedgravd ved ei hytte. Nå er ytterligere en person pågrepet og varetektsfengslet. Les mer

...

«Tunge navn» i ny skisatsing

Vintersport Polarsirkelen ski øker satsingen i langrenn og skiskyting. Les mer

...

Håper å få spille mange konserter

Bandwagon Og Bandwagon er en perfekt arena å vise seg fram på for Rana-bandet. Les mer

...

Vant lokaloppgjør

Lokal fotball Stålkam viste styrke mot Mosjøen.Les mer

Tips oss

Telefon: 75 12 55 00
SMS: 2005 kodeord rntips
MMS: 2005 kodeord rnbilde
E-post: redaksjonen@ranablad.no

Kontakt oss

Telefon: 75 12 55 00
Postadresse: Boks 55, 8601 Mo i Rana.
Besøksadresse: O.T. Olsens gate 2

Annonser

Reklamekonsulent nett: Svein Ole Nilsen
Telefon: 75 12 55 78
For annonser i papiravisen - ring 75 12 55 00

Ansvarlige

Adm. dir. og sjefredaktør:
Kirsti Nielsen
Digitalsjef: Kenneth Johan Gabrielsen
All videre bruk av stoff og annonser fra
Rana Blad er ulovlig uten særskilt avtale.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.