...
Cathrine Larssen er storforn¿yd med treningsfasilitetene p Brunstad. Foto: Espen Solli

Larsåsen i himmelen

Stokke (ANB-NTB): Stavhopper Cathrine Larsåsen føler seg som en flygende engel etter den nye sponsoravtalen.

Publisert 04.11.2009 kl 14:26 Oppdatert 04.11.2009 kl 14:42

Tips en venn på e-post:


Sponsoravtalen med Brunstad Conference Center er nesten for god til å være sann. Stavhopperen føler seg i hvert fall som en flygende engel i himmelen.

– Det er helt fantastisk det de har fått til her. Etter at avtalen gikk i orden og jeg fikk se på de fasilitetene Brunstad har å tilby, har jeg kløpet meg selv i armen mange ganger og lurt på om jeg bare drømmer, sier Cathrine Larsåsen til NTB.

Stavhopperen fra Oslo har slitt med å finne egnede treningslokaler, men da Rune Brynhildsen kom i kontakt med markedssjef Ole Georg Nilsen ved Brunstad Conference Center løste alt seg.

– Det som har skjedd er som en stor åpenbaring for oss. Det er snakk om en sponsoravtale uten noe kronebeløp. Brunstad stiller med treningslokale i tillegg til bo- og spisemuligheter, mens Cathrine skal bidra med fronte en del av satsingen Brunstad planlegger mot idretten, sier rådgiver Rune Brynhildsen.

Vil invitere Isinbajeva

Norges beste kvinnelige stavhopper med en personlig rekord på 4,30 meter tok konferansehallen i bruk for første gang onsdag.

– Her har de laget en egen stavgrop for meg. Alt er bare fantastisk, og det er en utrolig entusiasme som blir lagt til grunn for at jeg skal ha det helt topp på alle måter. Jo, dette er som himmelriket, sier Larsåsen.

– Jeg kan ikke få bedre treningsmuligheter og fasiliteter enn jeg har her, og nå er drømmen at jeg skal kunne invitere andre stavhoppere både fra inn- og utland hit for å trene og konkurrere.

– Jeg kommer til å fortelle Jelena Isinbajeva om dette, og jeg håper at hun også kan komme hit til Brunstad. Det er i alle fall drømmen min, sier Cathrine Larsåsen.

Stort areal

For på Brunstad, som drives i tett samarbeid med menigheten Smiths Venner, er det ingen hemmelighet at planene er større enn at bare Larsåsen skal trene et par ganger i uken i Stokke.

Det legges opp til store utvidelser på det enorme området Brunstad disponerer. Utbyggingen som står på trappene, skal inneholde mye som er relatert til idrett. Det skal, blant annet, bygges et par treningshaller.

Rar sesong

Larsåsen hadde VM som det store målet i årets sesong, men noen Berlin-tur ble det ikke på henne. Skader satte en stopper for det.

– Det ble en veldig rar sesong for meg i år. Men selv om jeg fikk konkurrert svært lite, tror jeg også at det har vært sunt for meg det som har skjedd. Jeg har lært mye, og jeg tror jeg blir sterkere av de nedturene jeg har opplevd i sommer. Det er godt å vite at jeg kan reise meg og komme tilbake igjen også etter skader, sier hun.

Larsåsen sier også at hun har trent mye og utviklet seg videre selv om skadene ødela selve konkurransesesongen.

– Det grunnlaget jeg har lagt i år blir viktig med tanke på EM i Barcelona neste sommer, men før EM kommer jeg også til å satse på innendørs-VM i Doha. Det er det første store målet mitt nå, sier Larsåsen.

Hun gikk over 3,90 meter med halvt tilløp i Brunstad Conference Center onsdag. Det har hun aldri klart tidligere, så Larsåsen satser optimistisk videre på en ny sesong og håper på nye løft og høye svev. (ANB-NTB)

Mest lest nå

...

Coop-direktøren suspendert

Nyheter Fikk nok etter soloutspill - styret har ingen tillit til sin direktør. Les mer

...

Satt i arresten

Nyheter Sloss på restaurant. Les mer

...

Kan redde livsverket

Sport En ny lovhjemmel kan redde livsverket til Hege Dundas Nordås. Les mer

...

– Er optimistiske

Nyheter Han ble oppsagt av Ruukki i 2008 og fikk ny jobb hos Miras. Nå er Are Jørgen Høgli oppsagt igjen, men både han og konsernsjefen tror på fortsatt virksomhet i Miras sine lokaler. Les mer


Tips oss

Telefon: 75 12 55 00
SMS: 2005 kodeord rntips
MMS: 2005 kodeord rnbilde
E-post: redaksjonen@ranablad.no

Kontakt oss

Telefon: 75 12 55 00
Postadresse: Boks 55, 8601 Mo i Rana.
Besøksadresse: O.T. Olsens gate 2

Annonser

Reklamekonsulent nett: Svein Ole Nilsen
Telefon: 75 12 55 78
For annonser i papiravisen - ring 75 12 55 00

Ansvarlige

Adm. dir. og sjefredaktør:
Kirsti Nielsen
Digitalsjef: Kenneth Johan Gabrielsen
All videre bruk av stoff og annonser fra
Rana Blad er ulovlig uten særskilt avtale.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.