TROMSØ: Børge Bendiksen fraktet til legevakten med nakkeskade.
Mo IL startet årets sesong i 2. divisjon avdeling 4 med bortekamp mot Tromsø IL 2 i ettermiddag.
Det gikk ikke helt som bruntrøyene hadde håpet på da de tapte 2-1. Mo IL gjorde en dårlig førsteomgang og lå under 1-0 til pause, ved Bovar Karim. Samme Karim var på farten igjen og satte ball nummer to inn i nettet bak Gasinski. En scoring Mo-spillerne mente var offside og protesterte kraftig mot.
– Andrescoringen er en soleklar offside. En mann står minst et par meter på feil side og i etterkant av kampen hadde linjemannen store forklaringsproblemer, men jeg vil ikke henge meg opp i det. Det blir litt feil fokus, sier Berstad
Mo IL hever seg kraftig og Remi Jakobsen setter inn reduseringen. Dessverre klarer ikke Mo IL å lure Stamatopoulos ennå en gang og kampen ender 2-1.
– Vi legger litt press på dem mot slutten, men står ikke distansen. Det er en svært skuffet gjeng som har tapt en fotballkamp de var inne i hele veien, forklarer treneren.
Mot slutten av kampen skadet Børge Bendiksen seg i en hodeduell og måtte bæres av banen en en nakkestøtte. Han ble sendt til legevakten for nærmere sjekk og det ble bestemt at han skulle være i Tromsø over natten for observasjon. Det står etter forholdene bra til med Bendiksen.
Kampen kunne du følge live her på Ranablad.no .
*Kampen er i gang.
*Tromsø 2 har tatt initiativet fra start.
*1-0 til TIL ved Bovar Karim. En fortjent ledelse til Tromsø-laget som har hatt et lite overtak.
*Joakim Rudolfsen med en kjempesjanse på overtid i førsteomgang, men klarer ikke å treffe mål.
*Pause og 1-0. Førsteomgangen har vært preget av mye dårlig spill fra begge lag. Sjansestatistikken teller 5-3 i TILs favør.
*2-0, nok en gang ved Bovar Karim.
*Remi Jakobsen reduserer til 2-1. Nå er det for alvor kamp igjen!
*Joakim Hermansen har kommet inn for målscorer Remi Jakobsen.
*Børge Bendiksen bæres ut av banen på båre med en nakkestøtte. Han blir sendt til legevakten for en sjekk. Fredrik Gustavsen kommer inn.
*Dommeren blåser av kampen og Mo taper serieåpningen. Spillerne samler seg rundt pipeblåseren for å krangle om 2-0 scoringen som de mener er soleklar offside.
Lokal fotball Sjekk hva Martin Bjørnbak får bot for i sin nye klubb FK Haugesund. Les mer