...
VASKER VEGGER: Med hjelp fra brannvesenet er veggene i Ranahallen spylt og vasket. [?] Utrolig mye støv som samles, sier Tore Hagh, leder i Moheia Fritidspark. Foto: Moheia Fritidspark Foto: Trond Isaksen

Styrker samhandlingen

RANA: Ved å spille på lag med flere etater, blir jobben med å klargjøre Ranahallen for en ny sesong enklere.

Trond Isaksen
Trond Isaksen Profil E-post
Publisert 16.08.2012 kl 00:00 Oppdatert 16.08.2012 kl 00:00

Tips en venn på e-post:

Tidligere i sommer var det Moheia Bad som fikk den årlige rengjøringen. Denne uka er det resten av fritidsparken på Moheia som får gjøres klar til en ny sesong.

Og det er mye som skal reingjøres og fikses. Ikke minst kreves det spesielt utstyr for å komme til overalt, ikke minst i den store Ranahallen.

Da veggene i hallen skulle reingjøres tirsdag var det Brannvesenet som sto for jobben. Ved hjelp av kranbil ble endeveggene spylt fra øverst til nederst. En slik jobb hadde vært nesten umulig, i alle fall veldig tidkrevende, uten slikt utstyr.

Lovpriser samarbeidet

Leder for Moheia Fritidspark, Tore Hagh, lovpriser samarbeidet de har fått med andre etater i kommunen, og da hovedsakelig byggdrift.

– Vi prøver å utnytte den kompetansen som finnes på tvers av etatsgrenser. Ikke minst gir det økonomiske fordeler, sier Hagh, som fikk gjort spylejobben i hallen unna på noen formiddagstimer.

Før idretten og skolene igjen inntar anlegget, er det gjort masse. Garderober er pusset opp og nye benker er kommet opp. Hver en krok er vasket og ryddet. Selv dekket i hallen blir renset.

– Mange bruker klister på hendene. Det setter seg veldig fast i dekket. Det må nesten skures bort for hånd, forteller Roy Millerjord, nyansatt nestkommanderende i fritidsparken.

Selv om hallen er inne i sitt 33. år og nybassenget i sin 12. sesong, så holder byggene seg bemerkelsesverdig bra.

– Nøkkelen er vedlikehold. Hadde vi ikke tatt det alvorlig, ville ting fort forfalt, mener Hagh.

Ingen takreparasjon

Utenfor bygningene har også kunstgressbanen fått ei ansiktsløftning. Her er skader i dekket ordnet. Snart vil dekket bli luftet og tilført ny gummigranulat (to tonn).

Men det er en viktig ting som ikke blir gjort i år heller lekkasjene fra taket. Under spesielle værforhold drypper det fra taket og ned på hallgulvet.

– Dette er et problem vi har hatt i snart 15 år. Men pengene er så langt ikke bevilget. Synd, kostnadene blir stadig større som tida går, sier Hagh, som snakker om en utgift på flere millioner kroner.

...
FASTE BENKER: Fastmonterte benker i garderober skal gjøre reinholdet lettere. Roy Millerjord og Tore Hagh er fornøyd med løsningen. Foto: Trond Isaksen


På forsiden nå


...

Kulturpris til tradisjonsbærer

Kultur Årets kulturpris ble tildelt Nesna Songlag under festforestillingen i flerbrukshallen. Les mer

...

- Det var ikke kjærlighet ved første blikk

Nyheter Men i går kunne paret fra Rødøy feire 70-års bryllupsdag! Les mer

...

Lavbudsjett ga revy av beste kvalitet

Kultur Sjelden er det å se en revy av en så høy kvalitet som den avgangselevene viste på nasjonaldagen. Les mer

Til Grasrotandelen

Tips oss

Telefon: 75 12 55 00
SMS: 2005 kodeord rntips
MMS: 2005 kodeord rnbilde
E-post: redaksjonen@ranablad.no

Kontakt oss

Telefon: 75 12 55 00
Postadresse: Boks 55, 8601 Mo i Rana.
Besøksadresse: O.T. Olsens gate 2

Annonser

Reklamekonsulent nett: Svein Ole Nilsen
Telefon: 75 12 55 78
For annonser i papiravisen - ring 75 12 55 00

Ansvarlige

Adm. dir. og sjefredaktør:
Kirsti Nielsen
Digitalsjef: Kenneth Johan Gabrielsen
All videre bruk av stoff og annonser fra
Rana Blad er ulovlig uten særskilt avtale.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.