Richard Kvitvær kastet seg inn i lokaltipset i runde fem. Han ville gi de andre et forsprang.
Fotballspiller og golfentusiast Richard Kvitvær fikk ni rette i femte runde av tippekonkurransen. Det er første gang han er med på en konkurranse av dette slaget, men selvtilliten er det ikke noe i veien med.
- Jeg måtte jo hive meg med, men ventet til det var gått noen runder slik at de andre har en sjanse. Det sier seg selv da jeg traff med 9 ni rette nå sist, fleiper Kvitvær.
Han har sendt inn kupongen til neste runde og tror på Mo Il, men sier favorittlaget Rosenborg nok vil gå på en smell.
- Mo IL har startet sesongen forrykende og jeg har tippet hjemmeseier mot Senja. Mitt favorittlag er Rosenborg og selv om jeg håper at de vinner tror jeg de får det hardt mot Strømsgodset. Jeg må nok tippe mot RBK, denne gangen, sier han.
Selv spiller han for Lurøy, men det kan ta sin tid før han igjen snører på seg fotballskoene.
- Jeg er skadet og håper resten av gjengen på laget tar ansvar i mitt fravær. Vi har startet sesongen sånn midt på treet. Vi skulle nok hatt en seier til, men får se hvordan det ender til slutt, sier Kvitvær.