[Lofotposten] Nødetatene rykker lørdag formiddag ut til Voie på Vestvågøy. Det er totalt 38 personer om bord i bussen.
– En charterbuss på tur mot Hauklandstranda har sklidd av veien og veltet over på siden. Det er 36 eldre turister om bord i bussen, i tillegg til sjåfør og turguide. Nødetatene er på vei til stedet. Det er uavklart om det er personskader, opplyser politiet i Nordland.
Like etterpå melder politiet at flere sitter fastklemt i bussen. Ambulanse driver førstehjelp på stedet.
Vår journalist på stedet forteller at det er redningshelikopter på vei. Det er sørpe på stedet og utfordrende kjøreforhold.
Politiet melder at redningshelikopter fra Bodø og Tromsø er på tur til ulykkesstedet. Ambulanser og brannmannskaper jobber på stedet.
– Dårlig vær i området. Vi har en buss på tur til stedet for å frakte uskadde og lettere skadde bort fra stedet. De vil bli fraktet til rådhuset på Leknes, melder politiet.
Tre personer blir tatt med til sykehuset på Gravdal av ambulanse.
Saken oppdateres.