Haukneskoret og Gruben Mannskor er godt fornøyd med sangerstevnet som gikk av stabelen sist helg. Det ble gjennomført konserter i byen, i Mo Kirke og på Meyergården Spektrum, og tilbakemeldingen fra deltakerkorene er at dette har vært et unikt sangerstevne, skriver leder i Gruben Mannskor i en pressemelding.
– Det ga sangerstevnet et synlig bevis på. Både konserten i Mo Kirke og i Spektrum var spekket med god korsang. Haukneskoret og Gruben Mannskor kan også konstatere at begge korene holder et godt musikalsk nivå. Dirigenter Dasja Katyba og Oddrunn Solberg har tilført korene musikalsk kompetanse som er hørbare for publikum, sier Kjell Bjørnø i pressemeldingen.
Ifølge pressemeldingen lovpriser leder i Norges Korforbund avd. Helgeland, Sture Walstad stevnet og berømmer Haukneskoret og Gruben Mannskor som teknisk arrangør for gjennomføringen. Han sier samtidig at Mo har en fordel med muligheter for å gjennomføre et såpass stort arrangement innenfor et lokasjonssted.