Fin avsluning på Nordlandscupen - nå blir det showrenn

For skiskytterne er det bare et showrenn på Emilmyra som gjenstår. Her er Vegard Steinbakken på startstreken for to år siden med litt ukjent antrekk.

For skiskytterne er det bare et showrenn på Emilmyra som gjenstår. Her er Vegard Steinbakken på startstreken for to år siden med litt ukjent antrekk.

Av

Nordlandscupen i skiskyting ble avsluttet i Hattfjelldal.

DEL

[HELGELENDINGEN] Mange deltakere og fin stemning til tross for at det var utfordrende vær under sprinten.

Sesongen siste renn for løperne på Helgeland er avslutningsrennet til Skonseng UL på Emilmyra søndag 7. april

Resultater Nordlandscupen 7 sprint:

Gutter og jenter 10, nybegynnere
Kristine Holter Nilssen, Innstranda (2-0), Odil Vollan, Hattfjelldal (0-1), Kristian Helland, Skonseng (1-0), Olve Fagerli, Hattfjelldal (2-2), Markus Steinmo, Bossmo & Ytteren (0-1), Per-Steinar Sirijord, Hattfjelldal (0-0), Peder Røssvoll Andersen, Skonsen (2-0)
Menn senior:
1. Hallvar S Korsvik, Skonseng 25:36 (2-2)
M17-19:
1. Axel Rundhaug, Skonseng 24:58 (0-2)
K 17-19:
1. Jenny-Marie Myhre, Skonseng 27:28 (3-0)
G15-16
1. Birk Fjellheim, B&Y IL 15:48 (2-1)
2. Eirik Irgum, B&Y IL 16:52 (2-1)
3. Eirik Fjelddahl Hagen, B&Y IL 17:16 (1-1
4. Emil Kristoffer Bergli, B&Y IL 17:22 (1-1)
5. Noah Kolåsæter, Skonseng 17:37 (4-3)
6. Oliver Larsen, B&Y IL 18:27 (1-2)
7. Johan Snefjellå, B&Y IL 18:45 (3-1)
8. Erik Snefjellå, B&Y IL 19:10 (2-0)
9. Stein Deinboll Markås, B&Y IL 19:30 (1-2)
G11-12
1. Viljar Fjellheim, B&Y IL 9:51 (1-2)
2. Ole-Magnus Sirijord, Hattfj. 10:24 (2-0)
3. Øystein Sirijord, Hattfjelldal 10:45 (3-0)
4. Iver August Bergli, B&Y IL 11:08 (2-1)
5. Ånund Fagerli, Hattfjelldal 12:19 (3-2)
6. Eirik Kristoffersen, B&Y IL 12:52 (2-1)
7. Georg AAasen, Hattfjelldal 13:30 (3-1)
8. Leo G Bjerkadal, B&Y IL 16:24 (3-4)
9. Jørgen Brennbakk, Hattfj 17:23 (2-0)
J11-12
1. Mie Steinmo, B&Y IL 10:45 (0-0)
2. Mina Andersen, B&Y IL 11:19 (3-1)
3. Aurora Mjølkarlid, Hattfj 11:33 (1-0)
4. Agnes S Rølvåg, B&Y IL 12:11 (2-0)
5. Emilie S Olsen, Hattfjelldal 12:15 (1-1)
6. Maria Irgum, B&Y IL 12:31 (2-2)
7. Helene Hanem, Hattfjelldal 13:31 (2-1)
8. Tamara Joelsen, B&Y IL 13:46 (4-3)
9. A. Sollien-Røssvoll, Skonseng 14:18 (4-3)
10. Runa L Finseth, Hattfjelldal 14:51 (2-4)
J13-16
1. Rikke Kalkenberg, Skonseng 12:44 (0-2)
2. Maja Kristin Sørmo, Hattfj 14:24 (1-2)
3. Tuva Andersen, B&Y IL 15:03 (2-3)
4. Kristine Ingebrigtsen, Skons 15:38 (2-5)
G13-14
1. Kasper Kalkenberg, Skonseng 10:56 (1-0)
2. Lars-Andreas Sirijord, Hattfj 13:46 (2-1)
3. Erlend Nilssen, Innstranda 14:05 (3-1)
4. Magnus Hanem, Hattfjelldal 14:07 (1-2)
5. Tobias Alte Westman, Skons 14:33 (4-1)
6. S. Sollien-Røssvoll, Skonseng 15:00 (2-4)
7. Ådne Vollan Hattfjelldal 15:09 (3-1)
8. Leo M Fjellheim, B&Y IL 15:23 (2-2)
9. Iver Vollan, Hattfjelldal 15:48 (1-2)
10. Victor Soleglad, B&Y IL 16:05 (2-4)
11. Sigurd Mjølkarlid, Hattfj 17:36 (4-5)

Nordlandscupen 8 Normalprogram

Gutter og jenter 10, nybegynnere
Kristine Holter Nilssen, Innstranda (2-0), Odil Vollan, Hattfjelldal (0-1), Emma Marie Aasen, Hattfjelldal (2-2), Olve Fagerli, Hattfjelldal (5-1), Kristian Helland, Skonseng (2-0), Markus Steinmo, Bossmo & Ytteren (2-0), Per-Steinar Sirijord, Hattfjelldal (2-0), Peder Røssvoll Andersen, Skonsen (1-0)
Gutter 13-14
1. Kasper Kalkenberg, Skonseng 16:56 (1-3)
2. Lars-Andreas Sirijord, Hattfj 17:18 (2-0)
3. Erlend Nilssen, Innstranda 19:31 (2-3)
4. Magnus Hanem, Hattfjelldal 20:23 (1-4)
5. Sigurd Sollien-Røssvoll, Skon 20:09 (3-2)
6. Ådne Vollan Hattfjelldal 21:09 (3-2)
7. Tobias A Westman, Skonseng 21:53 (2-4)
8. Leo M Fjellheim, B&Y IL 22:49 (0-4)
9. Victor Soleglad, B&Y IL 22:54 (4-4)
10. Iver Vollan, Hattfjelldal 23:16 (4-2)
11. Sigurd Mjølkarlid, Hattfj 23:52 (4-3)
Jenter 13-14
1. Rikke Kalkenberg, Skonseng 17:20 (2-0)
2. Maja Kristin Sørmo, Hattfj 18:39 (1-0)
3. Kristine Ingebrigtsen, Skons 18:47 (2-2)
4. Tuva Andersen, B&Y IL 19:25 (1-2)
Gutter 15-16
1. Birk Fjellheim, B&Y IL 25:25 (2-1)
2. Emil Kristoffer Bergli, B&Y IL 27:05 (1-3)
3. Noah A Kolåsæter, Skonseng 27:08 (0-3)
4. Eirik Fjelddahl Hagen, B&Y IL 27:46 (2-2
5. Oliver Larsen, B&Y IL 29:21 (1-2)
6. Eirik Irgum, B&Y IL 29:33 (2-5)
7. Johan Snefjellå, B&Y IL 29:35 (4-2)
8. Erik Snefjellå B&Y IL 31:50 (3-3)
9. Stein D Markås, B&Y IL 33:02 (4-4)
J11-12
1. Mina Andersen, B&Y IL 17:07 (1-1)
2. A. Sollien-Røssvoll, Skonseng 18:41 (1-0)
3. Mie Steinmo, B&Y IL 18:42 (0-0)
4. Maria Irgum, B&Y IL 18:57 (1-4)
5. Emilie S Olsen, Hattfjelldal 19:08 (0-3)
6. Tamara Joelsen, B&Y IL 19:15 (3-2)
7. Agnes S Rølvåg, B&Y IL 20:24 (3-1)
8. Aurora Mjølkarlid, Hattfj 20:27 (1-3)
9. Runa Linnea Finseth, Hattfj 21:22 (0-2)
10. Helene Hanem, Hattfjelldal 21:34 (0-4)
G11-12
1. Ole-Magnus Sirijord, Hattfj 16:06 (1-0)
2. Viljar Fjellheim, B&Y IL 16:24 (2-0)
3. Øystein Sirijord, Hattfjelldal 16:54 (3-0)
4. Eirik Kristoffersen, B&Y IL 18:58 (3-0)
5. Iver August Bergli, B&Y IL 19:06 (4-4)
6. Ånund Fagerli, Hattfjelldal 20:06 (3-3)
7. Georg A Aasen, Hattfjelldal 20:07 (2-1)
8. Jørgen Brennbakk, Hattfj 21:56 (2-1)
9. Leo G Bjerkadal, B&Y IL 24:32 (3-3)
M17-19
1. Jon Einar Rydsaa, Skons 43:59 (0-2-1-0)
2. Axel Rundhaug, Skons 44:25 (0-2-0-0)
3. Martin Fjellavli, Skons 45:51 (0-3-0-2)
K 17-19:
1. Hanne K Johansen, B&Y 40:11 (0-1-0-1)
2. Jenny-Marie Myhre, Sko 50:20 (0-1-1-2)
3. Anette S Schreiner, Skon 50:28 (1-3-1-2)
K 20-21
1. Marte Kråkstad Johansen, B&Y IL 42:28 (2-1-0-1)

Artikkeltags