Trippel Rana-triumf i jaktfeltskyting

PÅ TOPP: Wiktor (t.v) og Hugo Berg (midten) har dominert Nordlandscupen i jaktfeltskyting denne sesongen. Klubbkameraten i Rana elgjegerforening, Werner Jensen, kom på 3. plass.

PÅ TOPP: Wiktor (t.v) og Hugo Berg (midten) har dominert Nordlandscupen i jaktfeltskyting denne sesongen. Klubbkameraten i Rana elgjegerforening, Werner Jensen, kom på 3. plass.

DEL

De lokale jaktfeltskytterne har hatt en god sesong. Avslutningen av Nordlandscupen var intet unntak. Her ble det to blad Berg på topp sammenlagt - Hugo og Wiktor fra Rana elgjegerforening. Men ikke nok med det, på 3. plass fulgte lagkameraten Werner Jensen.

Her er resultatene fra årets Nordlandscup:

Finale Nordland Cup 01.09.2018 Rana EJF

Resultatliste totalt

         Navn                                          Forening         Klasse   1   2    3   4   5    6   7   8    9   10    S1  S2    Sum

   1    Wiktor Berg                                Rana EJF               E2   25  23 25  25 23 25   0   0   0   0     0    0      146

   2    Hugo Berg                                  Rana EJF                 A   25  25 20  25 25 25   0   0   0   0     0    0      145

   3    Werner Jensen                            Rana EJF               E1   25  25 23  23 25 23   0   0   0   0     0    0      144

   4    Linn Synnøve Nilsen                    Sømna JFF              B   25  25 23  25 19 23   0   0   0   0     0    0      140

   5    Arne-Kjell Lynghaug                    Bodø JFF               E1   23  25 23  25 18 25   0   0   0   0     0    0      139

   6    Tore Kjønnås                              Grane JFF                B   23  25 25  19 23 23   0   0   0   0     0    0      138

   7    Kenneth Bjørnådal                       Rana EJF               E1   25  25 23  25 19 21   0   0   0   0     0    0      138

   8    Bjørn Åge Nilsen                         Sømna JFF              B   25  23 25  25 18 21   0   0   0   0     0    0      137

   9    Edmund Engan                           Susendal                E2   25  21 25  25 25 16   0   0   0   0     0    0      137

  10   Tor Arve Pedersen                      Fauske og              JC   23  21 18  25 21 23   0   0   0   0     0    0      131

  11   Jan-Erik Berg                              Rana EJF               JC   25  25 20  25 18 18   0   0   0   0     0    0      131

  12   Ingar Høgås                                Rana EJF               JB   23  21 17  25 19 23   0   0   0   0     0    0      128

  13   Torodd Gulaker                           Sømna JFF            JC   25  25 15  21 23 18   0   0   0   0     0    0      127

  14   Roy-Tommy Almo                       Fauske og                B   23  21 23  23 15 21   0   0   0   0     0    0      126

  15   Tor Ivan Johansen                       Rana EJF                Gj   25  23 21  23 14 20   0   0   0   0     0    0      126

  16   Annbjørn Paulsen                        Hattfjelldal JFL       E1   20  23 19  21 21 21   0   0   0   0     0    0      125

  17   Roar Paulsen                              Hattfjelldal JFL         B   23  21 20  23 19 19   0   0   0   0     0    0      125

  18   Gunnar Laukholm                        Rana EJF               JB   25  25 20  25   9 19   0   0   0   0     0    0      123

  19   Alf Rune Alexandersen                Sømna JFF              B   23  25 21  21 20 13   0   0   0   0     0    0      123

  20   Tommy Bjørnådal                        Rana EJF               E1   25  25   8  25 18 21   0   0   0   0     0    0      122

  21   Werner Abrahamsen                    Sømna JFF            JC   21  19 16  23 19 23   0   0   0   0     0    0      121

  22   Raymond Berg                           Rana EJF               JC   25  25 13  21 21 16   0   0   0   0     0    0      121

  23   Ivar Iversen                                 Rana EJF               JB   23  25 15  25 11 21   0   0   0   0     0    0      120

  24   Odd Arne Abrahamsen                Sømna JFF            JC   21  23 18  25 14 19   0   0   0   0     0    0      120

  25   Terje Hilstad                               Rana EJF               E1   25  17 18  25 14 18   0   0   0   0     0    0      117

  26   Svein Gunnar Albrigtsen              Fauske og              JA   23  23 18  25 11 17   0   0   0   0     0    0      117

  27   Olve Asmund Haugen                 Sømna JFF            JC   23  21 20  18 15 19   0   0   0   0     0    0      116

  28   Torstein Graven                          Sømna JFF            JA   25  23 21  23 16   8   0   0   0   0     0    0      116

  29   Rigmor Anita Olufsen                  Fauske og              JB   23  25 18  13 16 19   0   0   0   0     0    0      114

  30   Tove Merete Edvardsen              Sømna JFF            JA   23  19 15  23 20 13   0   0   0   0     0    0      113

  31   Vanja Fjerdingøy                         Sømna JFF            D2   19  25 17  21 16 13   0   0   0   0     0    0      111

  32   Thomas Gaup                             Ledig                      Gj   18  18 20  16 14 23   0   0   0   0     0    0      109

  33   Beate Solli Nilsen                        Sømna JFF              F   21  23 18  19 17 11   0   0   0   0     0    0      109

  34   Tommy Saghei                           Rana EJF               JC   23  18 13  25 16 13   0   0   0   0     0    0      108

  35   Vidar Fjerdingøy                         Sømna JFF            JC   21  21 18  11 15 16   0   0   0   0     0    0      102

  36   Verner Helge Fjerdingøy              Sømna JFF            JC   16  19   9  21 18 14   0   0   0   0     0    0       97

  37   Kent Inge Ingebrigtsen                Rana EJF               JC   17  11   6   9 10 11   0   0   0   0     0    0       64

  38   Jøran Alexandersen                    Sømna JFF            D1     6   5 11  11 18 11   0   0   0   0     0    0       62

Resultatliste totalt med finaler

         Navn                                        Forening                   Klasse  Hoved    1     2    Finale   Totalt

   1    Wiktor Berg                              Rana EJF                          E2     146    25   23         48       194

   2    Hugo Berg                               Rana EJF                            A     145    25   23         48       193

   3    Linn Synnøve Nilsen                 Sømna JFF                         B     140    21   25         46       186

   4    Arne-Kjell Lynghaug                  Bodø JFF                          E1     139    21   23         44       183

   5    Werner Jensen                          Rana EJF                          E1     144    15   23         38       182

   6    Edmund Engan                        Susendal JSK                    E2     137    25   19         44       181

   7    Bjørn Åge Nilsen                       Sømna JFF                         B     137    19   23         42       179

   8    Tore Kjønnås                            Grane JFF                           B     138    21   17         38       176

   9    Kenneth Bjørnådal                    Rana EJF                          E1     138    19   17         36       174

  10   Jan-Erik Berg                           Rana EJF                          JC     131    17   21         38       169

  11   Tor Arve Pedersen                    Fauske og Sørfold             JC     131    14   19         33       164

 

Vinnerne av Nordland Cup Jaktfelt 2018

                    1.plass: Hugo Berg med 483 treffpoeng, 2.plass: Wiktor Berg med 478, 3.plass: Werner Jensen med 472 treffpoeng.

Artikkeltags