Mats skjøt fullt hus før første gang - her er resultatene

Artikkelen er over 2 år gammel
DEL

Onsdag var det åpent stevne i baneskyting arrangert av Alteren skytterlag.

Spesielt en skytter har grunn til å være fornøyd med innsatsen - Mats Hjartland fra Fagervika skytterlag som er i klasse Eldre rekrutt. Han skjøt for første gang 350 poeng på utendørsbane.

Her er resultatene fra stevnet:

Åpent stevne 30-31.05.17

Mesterskap

Klasse 3-5: 1. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika 340, 2. Tommy Opdalshei, Dunderlandsdalen 340, 3. Simon Sørgård, Sørfjord og omegn 338, 4. Morten Eriksen, Mosjøen 336, 5. Tom Karlsen, Røvassdalen 334, 6. Anders Andfjell Rakvaag, Bjøllånes 334, 7. Terje Røstad, Fagervika 329, 8. Arne Steinfjell, Alteren 329, 9. Geir Olav Larsen, Dunderlandsdalen 320, 10. Børge Søreng, Nesna 312, 11. Rune Olsen, Dunderlandsdalen 215, 12. Siv Svartisdal, Røvassdalen 82.

V55: 1. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen 337, 2. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen 332, 3. Bjørn Erik Andersson, Bjøllånes 330, 4. Hans Gullesen, Alteren 324.

Junior, 16-17 år: 1. Lisa Iren Husnes Larsen, Røvassdalen 347, 2. Ingvild Tømmervik, Røvassdalen 343, 3. Noah Aanonli, Røvassdalen 339, 4. Arne-Martin Høgås, Røvassdalen 339.

Eldre rekrutt, 14-15 år: 1. Mats Hjartland, Fagervika 350, 2. Kaja Helene Remmen, Nesna 346, 3. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen 340, 4. Mats Kjerrvang, Røvassdalen 338, 5. Maths Winnem, Alteren 331, 6. Benjamin Sletten, Alteren 320.

Rekrutt, 11-13 år: 1. Torbjørn Hagfors Røsdal, Mosjøen 327, 2. Jacob Gulla, Alteren 312.

V65: 1. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 346, 2. per edvard Magnussen, Polarsirkelen 346, 3. Brynjar Leif Rødahl, Bjøllånes 344.

V73: 1. Gudmund Røsdal, Mosjøen 346, 2. Edmund Petter Eriksen, Mosjøen 343, 3. Egil Silåmo, Dunderlandsdalen 342, 4. Martin Yttervik, Alteren 341.

Klasse 2: 1. Sigbjørn Stenhaugmo, Alteren 336, 2. May Steinfjell, Alteren 324, 3. Ole Henrik Ørnes Hansen, Sørfjord og omegn 315.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Tommy Opdalshei, Dunderlandsdalen 244, 2. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika 241, 3. Simon Sørgård, Sørfjord og omegn 239, 4. Anders Andfjell Rakvaag, Bjøllånes 237, 5. Tom Karlsen, Røvassdalen 236.

Klasse 4: 1. Morten Eriksen, Mosjøen 237, 2. Arne Steinfjell, Alteren 236, 3. Terje Røstad, Fagervika 230, 4. Geir Olav Larsen, Dunderlandsdalen 227, 5. Siv Svartisdal, Røvassdalen 82.

Klasse 3: 1. Børge Søreng, Nesna 220, 2. Rune Olsen, Dunderlandsdalen 215.

Klasse 2: 1. Sigbjørn Stenhaugmo, Alteren 239, 2. May Steinfjell, Alteren 231, 3. Ole Henrik Ørnes Hansen, Sørfjord og omegn 229.

Klasse 1: 1. Kent Arne Jakobsen, Nesna 239.

V55: 1. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen 240, 2. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen 239, 3. Bjørn Erik Andersson, Bjøllånes 235, 4. Hans Gullesen, Alteren 232.

Junior, 16-17 år: 1. Lisa Iren Husnes Larsen, Røvassdalen 248, 2. Ingvild Tømmervik, Røvassdalen 245, 3. Arne-Martin Høgås, Røvassdalen 244, 4. Noah Aanonli, Røvassdalen 242.

Eldre rekrutt, 14-15 år: 1. Mats Hjartland, Fagervika 250, 2. Kaja Helene Remmen, Nesna 248, 3. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen 243, 4. Mats Kjerrvang, Røvassdalen 242, 5. Maths Winnem, Alteren 233, 6. Benjamin Sletten, Alteren 232.

Rekrutt, 11-13 år: 1. Torbjørn Hagfors Røsdal, Mosjøen 234, 2. Jacob Gulla, Alteren 223.

Nybegynner Ungdom, 11-15 år: 1. Edvard Sommerseth, Alteren .

V65: 1. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 247, 2. per edvard Magnussen, Polarsirkelen 247, 3. Brynjar Leif Rødahl, Bjøllånes 246.

V73: 1. Gudmund Røsdal, Mosjøen 249, 2. Martin Yttervik, Alteren 246, 3. Edmund Petter Eriksen, Mosjøen 245, 4. Egil Silåmo, Dunderlandsdalen 243.

HK4: 1. Elias Gullvikmo, Hv-14 Sør-Hålogaland 193.

JEG: 1. Simon S. Korsvik, Røvassdalen 171.

Nybegynner Voksen, 16+ år: 1. Ståle Jensen, Alteren

Artikkeltags