Seks skyttere fikk 350 poeng. Tina Mari klarte det to ganger

TREFFSIKKER: Tina Mari Husnes Larsen.

TREFFSIKKER: Tina Mari Husnes Larsen.

Artikkelen er over 2 år gammel

Nesna skytterlag arrangerte dobbeltstevne i helga, og der skjøt både Tina Mari Husnes Larsen og Mats Hjartland 350 poeng i begge stevnene.

DEL

– Deltakelsen var noe lav, 34 i åpent stevne og 38 i avslutningsstevnet, men resultatene uteble ikke, sier Nils Johan Johansen i Nesna skytterlag.

I klassen for eldre rekrutt hadde både nummer en og to i begge stevnene, Tina Mari Husnes Larsen fra Røvassdalen og Mats Hjartland fra Fagervika 350 poeng. Husnes Larsen ble rangert som nummer en i begge stevnene.

Maks poengsum fikk også Gudmund Røsdal fra Mosjøen i V73-klassen, mens Svein Bråten fra Hattfjelldal klarte 350 poeng i V65-klassen.

– Med andre ord fikk vi hele seks resultater på 350 poeng, poengterer Johansen.

I seniorklassen var det Simon Anfeldt Røstad fra Fagervika som vant begge stevnene. Han fikk 343 poeng i åpent stevne og 344 i avslutningsstevnet.

Tommy Opdalshei fra Dunderlandsdalen fikk 342 poeng og ble nummer to i åpent stevne, mens samme mann også tok andreplassen i avslutningsstevnet med samme poengsum. Røvassdalen-skytterne Ørjan Svartisdal Karlsen og Jim Henrik Olsen fikk hver sin tredjeplass.

Alle resultatene:

Avslutningsstevne Rana 2017. Nesna SKL, 01-02.09.2017:

Mesterskap:

Klasse 3-5: 1. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika (5) 344, 2. Tommy Opdalshei, Dunderlandsdalen (5) 342, 3. Jim Henrik Olsen, Røvassdalen (5) 337, 4. Arne Steinfjell, Alteren (4) 337, 5. Tom Karlsen, Røvassdalen (5) 336

V55: 1. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen 338, 2. Agnes Olsen, Røvassdalen 337, 3. Verner Yttervoll, Nesna 323

Klasse 1: 1. Kent Arne Jakobsen, Nesna 241

Klasse 2: 1. Sigbjørn Stenhaugmo, Alteren 332

Rekrutt: 1. Tobias A. Huskebakk, Nesna 339

Eldre rekrutt: 1. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen 350, 2. Mats Hjartland, Fagervika 350, 3. Kaja Helene Remmen, Nesna 348

Junior: 1. Ingvild Tømmervik, Røvassdalen 347, 2. Odd-Anders S Nordheim, Røvassdalen 346, 3. Arne-Martin Høgås, Røvassdalen 327

V65: 1. Svein Bråten, Hattfjelldal 350, 2. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 349

V73: 1. Gudmund Røsdal, Mosjøen 349, 2. Martin Yttervik, Alteren 346, 3. Terje Dalen, Hattfjelldal 341

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Kent Arne Jakobsen, Nesna 241

Klasse 2: 1. Sigbjørn Stenhaugmo, Alteren 236

Klasse 3: 1. Jon Arne Olsen, Nesna 218, 2. Børge Søreng, Nesna 217

Klasse 4: 1. Siv Svartisdal, Røvassdalen 240, 2. Arne Steinfjell, Alteren 239, 3. Terje Røstad, Fagervika 234, 4. Nils J. Johansen, Nesna 233

Klasse 5: 1. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika 244, 2. Tommy Opdalshei, Dunderlandsdalen 243, 3. Ørjan Svartisdal Karlsen, Røvassdalen 241, 4. Jim Henrik Olsen, Røvassdalen 239, 5. Tom Karlsen, Røvassdalen 239

Klasse V55: 1. Agnes Olsen, Røvassdalen 241, 2. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen 240, 3. Verner Yttervoll, Nesna 236

Klasse R: 1. Tobias A. Huskebakk, Nesna 245

Klasse ER: 1. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen 250, 2. Mats Hjartland, Fagervika 250, 3. Kaja Helene Remmen, Nesna 249, 4. Andrè Dalsvåg Søraa, Mosjøen 245, 5. Carl Konow, Nesna 243, 6. Mats Kjerrvang, Røvassdalen 242

Klasse J: 1. Ingvild Tømmervik, Røvassdalen 248, 1. Lisa Iren Husnes Larsen, Røvassdalen 248, 3. Odd-Anders S Nordheim, Røvassdalen 246, 4. Maren Forsbakk Jensen, Alteren 243, 5. Noah Aanonli, Røvassdalen 237, 6. Arne-Martin Høgås, Røvassdalen 230

Klasse NV: 1. Roy Nordheim, Røvassdalen 239

Klasse V65: 1. Svein Bråten, Hattfjelldal 250, 2. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 249

Klasse V73: 1. Gudmund Røsdal, Mosjøen 250, 2. Martin Yttervik, Alteren 246, 3. Torbjørn Fagervik, Fagervika 245, 4. Terje Dalen, Hattfjelldal 245, 5. Kjell Meisfjordskar, Røvassdalen 232

Åpent stevne, Nesna SKL, 01-02.09.2017:

Mesterskap:

Klasse 3-5: 1. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika (5) 343, 2. Tommy Opdalshei, Dunderlandsdalen (5) 342, 3. Ørjan Svartisdal Karlsen, Røvassdalen (5) 340, 4. Tom Karlsen, Røvassdalen (5) 339, 5. Nils J. Johansen, Nesna (4) 336

V55: 1. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen 335, 2. Verner Yttervoll, Nesna 229

Klasse 1: 1. Kent Arne Jakobsen, Nesna 235

Klasse 2: 1. Sigbjørn Stenhaugmo, Alteren 333

Rekrutt: 1. Tobias A. Huskebakk, Nesna 327

Eldre rekrutt: 1. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen 350, 2. Mats Hjartland, Fagervika 350, 3. Kaja Helene Remmen, Nesna 348

Junior: 1. Lisa Iren Husnes Larsen, Røvassdalen 349, 2. Ingvild Tømmervik, Røvassdalen 346, 3. Maren Forsbakk Jensen, Alteren 342, 4. Noah Aanonli, Røvassdalen 342

V65: 1. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 349, 2. Svein Bråten, Hattfjelldal 346

V73: 1. Gudmund Røsdal, Mosjøen 350, 2. Martin Yttervik, Alteren 349, 3. Terje Dalen, Hattfjelldal 340

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Kent Arne Jakobsen, Nesna 235

Klasse 2: 1. Sigbjørn Stenhaugmo, Alteren 236

Klasse 3: 1. Børge Søreng, Nesna 232, 2. Jon Arne Olsen, Nesna 219

Klasse 4: 1. Nils J. Johansen, Nesna 238, 2. Siv Svartisdal, Røvassdalen 234, 3. Terje Røstad, Fagervika 233, 4. Arne Steinfjell, Alteren 232

Klasse 5: 1. Tommy Opdalshei, Dunderlandsdalen 244, 2. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika 244, 3. Tom Karlsen, Røvassdalen 241, 4. Ørjan Svartisdal Karlsen, Røvassdalen 240

Klasse V55: 1. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen 241, 2. Verner Yttervoll, Nesna 229

Klasse R: 1. Tobias A. Huskebakk, Nesna 235

Klasse ER: 1. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen 250, 2. Mats Hjartland, Fagervika 250, 3. Kaja Helene Remmen, Nesna 248, 4. Andrè Dalsvåg Søraa, Mosjøen 248, 5. Carl Konow, Nesna 247, 6. Mats Kjerrvang, Røvassdalen 244

Klasse J: 1. Lisa Iren Husnes Larsen, Røvassdalen 249, 2. Ingvild Tømmervik, Røvassdalen 246, 3. Maren Forsbakk Jensen, Alteren 246, 4. Noah Aanonli, Røvassdalen 245, 5. Odd-Anders S Nordheim, Røvassdalen 243, 6. Arne-Martin Høgås, Røvassdalen 240

Klasse NV: 1. Roy Nordheim, Røvassdalen 242

Klasse V65: 1. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 249, 2. Svein Bråten, Hattfjelldal 246

Klasse V73: 1. Gudmund Røsdal, Mosjøen 250, 2. Martin Yttervik, Alteren 249, 3. Terje Dalen, Hattfjelldal 245

Artikkeltags