Aune satte ny banerekord på Nevernes

Arnt Erik Aune som skjøt fantastiske 348 poeng i vinden under 1. mai-stevnet på Røssvoll 2006  *** Local Caption *** Arnt Erik Aune som skjøt fantastiske 348 poeng i vinden under 1. mai-stevnet på Røssvoll 2006

Arnt Erik Aune som skjøt fantastiske 348 poeng i vinden under 1. mai-stevnet på Røssvoll 2006 *** Local Caption *** Arnt Erik Aune som skjøt fantastiske 348 poeng i vinden under 1. mai-stevnet på Røssvoll 2006

Artikkelen er over 2 år gammel
DEL

I Kanonhelga i skyting er det stevner i regi både av Røvassdalen skytterlag, i Dunderlandsdalen og Bjøllånes skytterlag.

Verdt å merke seg er at Beiarns Arnt Erik Aune med sine 345 poeng satte ny banerekord på Nevernes.

Her er resultatene vi har fått inn fra Kanonhelga 2017:

Røvassdalen

Mesterskap

Klasse 3-5: 1. Arnt Erik Aune, Beiarn 345, 2. Jan Erik Aasheim, Bodø Østre 344, 3. Tommy Opdalshei, Dunderlandsdalen 340, 4. Thomas Sørfjord, Sørfjord og Omegn 340, 5. Marius Hagfors, Austerbygda 339, 6. Hege Kristin Aune Jørgensen, Beiarn 338, 7. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika 338, 8. Ingeborg Aune Jørgensen, Beiarn 337, 9. Ørjan Svartisdal Karlsen, Røvassdalen 337, 10. Raymond Eliassen, Saltdal 337, 11. Stian Edvardsen, Fagervika 336, 12. Morten Eriksen, Mosjøen 335, 13. Simon Sørgård, Sørfjord og Omegn 334, 14. Espen Kirkesæther, Bodø Østre 334, 15. Terje Røstad, Fagervika 332, 16. Tom Karlsen, Røvassdalen 331, 17. Lars Handå, Røvassdalen 331, 18. Grete Ernstsen, Saltdal 330, 19. Hjalmar Andersen, Dunderlandsdalen 330, 20. Nils J. Johansen, Nesna 330, 21. Tor Hansen, Lakså 328, 22. Birger Nordås, Austerbygda 326, 23. Erling Normann, Saltdal 322, 24. Sivert Sørgård, Sørfjord og Omegn 322, 25. Siv Svartisdal, Røvassdalen 322, 26. Inge Korsmo, Bodø Østre 318, 27. Ingvar Thomas Sørfjord, Sørfjord og Omegn 316, 28. Geir Torkildsen, Bodø Østre 313, 29. Arne Steinfjell, Alteren 227, 30. Geir Olav Larsen, Dunderlandsdalen 227, 31. Leif Engseth, Aldersund 205.

V55: 1. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen 345, 2. Svein Andreassen, Bodø Østre 341, 3. Trond Hjertås Dunderlandsdalen 339, 4. Agnes Olsen, Røvassdalen 332, 5. Terje Thorstad, Saltstraumen 331, 6. Steinar Aufles, Mosjøen 326, 7. Lillian Herring, Austerbygda 215, 8. Are Mareno Skar, Unkervatn 198.

J, 16-17 år: 1. Vegard Ysland, Bodø Østre 348, 2. Lisa Iren Husnes Larsen, Røvassdalen 345, 3. Ingvild Tømmervik, Røvassdalen 344, 4. Noah Aanonli, Røvassdalen 339, 5. Odd-Anders S Nordheim, Røvassdalen 339.

ER, 14-15 år: 1. Mats Hjartland, Fagervika 344, 2. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen 343, 3. Mats Kjerrvang, Røvassdalen 343, 4. Sondre Nordheim, Røvassdalen 342, 5. Emil Lysøy Wika, Austerbygda 336, 6. Carl Konow, Nesna 334.

R, 11-13 år: 1. Mathilde Nordheim, Røvassdalen 252.

V65: 1. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 348, 2. Lars Nordhuus, Brønnøysund 347, 3. Svein Arne Ivarrud, Susna 346, 4. Torfinn Hoff, Hattfjelldal 345, 5. Brynjar Leif Rødahl, Bjøllånes 345, 6. Kjell Hansen, Saltdal 341, 7. Jan Erik Sørdal, Saltdal 340.

V73: 1. Gudmund Røsdal, Mosjøen 347, 2. Edmund Petter Eriksen, Mosjøen 345, 3. Steinar Nilsen, Grane 343, 4. Trond Brennhaug, Grane 343, 5. Terje Dalen, Hattfjelldal 340, 6. Martin Yttervik, Alteren 339, 7. Egil Silåmo, Dunderlandsdalen 245, 8. Tore Bjørnar Thoresen, Korgen 240, 9. Leif Emil Ingebrigtsen, Mosjøen 240, 10. Hans Kristian Øvermark, Bodø Østre 239.

Klasse 2: 1. Sigbjørn Stenhaugmo, Alteren 338, 2. Ståle Indregård, Sulitjelma 333, 3. Anne Grethe Lund, Sulitjelma 310, 4. May Helen Steinfjell, Alteren 228.

EJ, 18 år: 1. Tobias Breivik, Bodø Østre 341.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Arnt Erik Aune, Beiarn 246, 2. Jan Erik Aasheim, Bodø Østre 244, 3. Tommy Opdalshei Dunderlandsdalen 241, 4. Marius Hagfors, Austerbygda 240, 5. Thomas Sørfjord, Sørfjord og Omegn 240, 6. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika 240, 7. Ingeborg Aune Jørgensen, Beiarn 238, 8. Raymond Eliassen, Saltdal 238, 9. Hege Kristin Aune Jørgensen, Beiarn 238, 10. Ørjan Svartisdal Karlsen, Røvassdalen 237, 11. Tom Karlsen, Røvassdalen 236, 12. Simon Sørgård, Sørfjord og Omegn 235.

Klasse 4: 1. Stian Edvardsen, Fagervika 239, 2. Lars Handå, Røvassdalen 238, 3. Morten Eriksen, Mosjøen 236, 4. Hjalmar Andersen, Dunderlandsdalen 235, 5. Espen Kirkesæther, Bodø Østre 235, 6. Nils J. Johansen, Nesna 234, 7. Terje Røstad, Fagervika 233, 8. Tor Hansen, Lakså 232, 9. Grete Ernstsen, Saltdal 232, 10. Erling Normann, Saltdal 229, 11. Arne Steinfjell, Alteren 227, 12. Geir Olav Larsen, Dunderlandsdalen 227, 13. Siv Svartisdal, Røvassdalen 227, 14. Geir Torkildsen, Bodø Østre 222.

Klasse 3: 1. Birger Nordås, Austerbygda 229, 2. Sivert Sørgård, Sørfjord og Omegn 228, 3. Inge Korsmo, Bodø Østre 223, 4. Ingvar Thomas Sørfjord, Sørfjord og Omegn 222, 5. Leif Engseth, Aldersund 205.

Klasse 2: 1. Sigbjørn Stenhaugmo, Alteren 238, 2. Ståle Indregård, Sulitjelma 234, 3. May Helen Steinfjell, Alteren 228, 4. Anne Grethe Lund, Sulitjelma 220.

Klasse 1: 1. Kristian Wilmann, Nidaros 244.

V55: 1. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen 246, 2. Svein Andreassen, Bodø Østre 244, 3. Trond Hjertås Dunderlandsdalen 242, 4. Steinar Aufles, Mosjøen 240, 5. Terje Thorstad, Saltstraumen 237, 6. Agnes Olsen, Røvassdalen 236, 7. Lillian Herring, Austerbygda 215, 8. Are Mareno Skar, Unkervatn 198.

J, 16-17 år: 1. Vegard Ysland, Bodø Østre 248, 2. Lisa Iren Husnes Larsen, Røvassdalen 246, 3. Ingvild Tømmervik, Røvassdalen 244, 4. Odd-Anders S Nordheim, Røvassdalen 241, 5. Noah Aanonli, Røvassdalen 240.

ER, 14-15 år: 1. Mats Hjartland, Fagervika 247, 2. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen 246, 3. Mats Kjerrvang, Røvassdalen 245, 4. Sondre Nordheim, Røvassdalen 244, 5. Emil Lysøy Wika, Austerbygda 242, 6. Carl Konow, Nesna 239.

R, 11-13 år: 1. Mathilde Nordheim, Røvassdalen 213. NU, -15 år: 1. Ronja Hagfors, Austerbygda , 1. Erling Halse, Røvassdalen.

V65: 1. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 249, 2. Lars Nordhuus, Brønnøysund 247, 3. Brynjar Leif Rødahl, Bjøllånes 247, 4. Svein Arne Ivarrud, Susna 246, 5. Torfinn Hoff, Hattfjelldal 246, 6. Kjell Hansen, Saltdal 246, 7. Jan Erik Sørdal, Saltdal 244.

V73: 1. Martin Yttervik, Alteren 248, 2. Gudmund Røsdal, Mosjøen 247, 3. Edmund Petter Eriksen, Mosjøen 246, 4. Steinar Nilsen, Grane 246, 5. Egil Silåmo, Dunderlandsdalen 245, 6. Terje Dalen, Hattfjelldal 245, 7. Trond Brennhaug, Grane 244, 8. Tore Bjørnar Thoresen, Korgen 240, 9. Leif Emil Ingebrigtsen, Mosjøen 240, 10. Hans Kristian Øvermark, Bodø Østre 239.

HK4: 1. Elias Gullvikmo, Hv-14 Sør-Hålogaland 223.

JEG: 1. Simo Korsvik, Røvassdalen 154.

EJ, 18 år: 1. Tobias Breivik, Bodø Østre 241.

NV, 16+ år: 1. Roy Nordheim, Røvassdalen

Åpent stevne Dunderlandsdalen Skytterlag 9-10 juni 2017 Nevernes Skytebane

Mesterskap 300 Meter:

Klasse 3-5

Nr.1 Arnt Erik Aune Beiarn 345 p, Nr.2 Tommy Opdalshei Dunderlandsdalen 340 p, Nr.3 Hege K. A. Jørgensen Beiarn 339 p

Kl. V 55

Nr.1 Magnus Lund Bodø Østre 345 p

Kl.2.

Ståle Indregård Sulitjelma 333 p

Kl.1

Nr.1 Kristian Wilmann Nidaros 241 p

Mesterskap 100 Meter :

Kl. Ny ung Nr.1 Erling Halse Røvassdalen 218 p

Kl.Rekrutt 11-13 år

Nr. 1 Mathilde Norheim Røvassdalen 315p

Kl Eldre Rekrutt :

Nr.1 Tine Mari Husnes Larsen Røvassdalen 347 p

Junior

Nr. 1 Vegar Ystland Bødø Østre 350 p

Eldre Junior

Tobias Breivik Bodø Østre 334 p

KL. V65

Nr.1 Gunbjørn Fagervik Mosjøen 350 p

Kl . V 73

Nr.1 Gunmund Røsdal Mosjøen 348

100 meter Bane

Kl.Junior

 Nr.1 Vegard Ystland Bodø Østre Skytterlag 350 p

Kl.V 65

Nr.1 Gunbjørn F agervik Mosjøen Skytterlag 350 p

300 meter Bane.

KL.V55

Nr. 1 Magnus Lund Bodø Østre Skytterlag 345 P

KL.3-5 Mesterskap

Nr.1 Arnt Erik Aune Beiarn Skytterlag 345 p, ny banerekord

Resten av resultatene finnes på siden til DFS.

Artikkeltags