Fornøyd etter dobbeltstevne i miniatyr: – Gledelig å se at det gror i rekruttklassene

PÅ STEVNE: Fine resultater blant de yngste på Røssvollheia.

PÅ STEVNE: Fine resultater blant de yngste på Røssvollheia.

DEL

Røvassdalen Skytterlag arrangerte dobbelstevne i miniatyr på Røsvollheia skytebane denne uken.

Det var mange gode resultater og 46 skyttere fordelt på ni skytterlag var representert.

– Gledelig å se at det gror i rekruttklassene. Det var seks nybegynnere som deltok i begge stevnene, skriver Røvassdalen skytterlag.

Av prestasjoner trekker de fram Mathilde Nordheim, Røvassdalen Skytterlag, som vant klasse Rekrutt i begge Miniatyrstevnene.

Lisa Iren Husnes Larsen, Røvassdalen Skytterlag, var best i klasse Junior med 247 i stevne 1 og 249 i stevne 2.

Sondre Nordheim, Røvassdalen Skytterlag, vant klasse Eldre Rekrutt med 248 på begge stevner.

Klasse Eldre Junior ble vunnet av Ingvild Tømmervik, Røvassdalen Skytterlag begge stevner. Miniatyrstevne 1, klasse 3-5, vant Gøran Helgesen med 248, Valnesfjord Skytterlag. Miniatyrstevne 2, klasse 3-5, vant Lars Handå med 246, Røvassdalen Skytterlag.

Seieren i Miniatyrstevne 1, Veteran 55, gikk til Arild Hjertås, Dunderlandsdalen Skytterlag. Miniatyrstevne 2, Veteran 55, vant Frode Albertsen, Mosjøen Skytterlag.

I Miniatyrstevne 1, Veteran 65, seiret Jan Erik Sørdal, Saltdal Skytterlag. Miniatyrstevne 2, Veteran 65, vant Brynjar Leif Rødahl, Bjøllånes Skytterlag.

Miniatyrstevne 1 og 2, Veteran 73, ble vunnet av Martin Yttervik, Alteren Skytterlag.

Miniatyrstevne 1

Hovedskyting

Klasse 3-5: 1. Gøran Helgesen, Valnesfjord 248, 2. Tom Karlsen, Røvassdalen 243, 2. Ørjan Svartisdal

Karlsen, Røvassdalen 243, 4. Siv Svartisdal, Røvassdalen 241, 5. Ben Helland, Alteren 241, 6. Lars

Handå, Røvassdalen 240, 7. Arne Steinfjell, Alteren 240, 8. Torstein Maurstad, Røvassdalen 238, 9.

Geir Olav Larsen, Dunderlandsdalen 237, 10. Anders Andfjell Rakvaag, Bjøllånes 236, 11. Bjørn

Brattbakk, Mosjøen 234.

Klasse 5: 1. Gøran Helgesen, Valnesfjord 248, 2. Tom Karlsen, Røvassdalen 243, 2. Ørjan Svartisdal

Karlsen, Røvassdalen 243, 4. Ben Helland, Alteren 241, 5. Anders Andfjell Rakvaag, Bjøllånes 236.

Klasse 4: 1. Siv Svartisdal, Røvassdalen 241, 2. Lars Handå, Røvassdalen 240, 3. Arne Steinfjell,

Alteren 240, 4. Geir Olav Larsen, Dunderlandsdalen 237, 5. Bjørn Brattbakk, Mosjøen 234.

Klasse 3: 1. Torstein Maurstad, Røvassdalen 238.

Klasse 2: 1. Ståle Indregård, Sulitjelma 242, 2. May Helen Steinfjell, Alteren 240, 3. Geir Åge Remmen,

Nesna 239, 4. Sigbjørn Stenhaugmo, Alteren 239, 5. Harald Rødal, Bjøllånes 235.

Klasse 1: 1. Roy Nordheim, Røvassdalen 244.

J, 16-17 år: 1. Lisa Iren Husnes Larsen, Røvassdalen 247, 2. Maren Forsbakk Jensen, Alteren 245, 3.

Noah Aanonli, Røvassdalen 243, 4. Odd-Anders S Nordheim, Røvassdalen 241, 5. Arne-Martin Høgås,

Røvassdalen 235.

ER, 14-15 år: 1. Sondre Nordheim, Røvassdalen 248, 2. Kaja Helene Remmen, Nesna 247, 3. Tina Mari

Husnes Larsen, Røvassdalen 245, 4. Mats Kjerrvang, Røvassdalen 244, 5. Maths Østensen Winnem,

Alteren 243, 6. Benjamin Iversen Sletten, Alteren 235.

R, 11-13 år: 1. Mathilde Nordheim, Røvassdalen 232.

NU, -15 år: 1. Jonas Rolstad Guldvik, Alteren , 1. Viktor Henriksen, Røvassdalen , 1. Tinius

Kristoffersen, Alteren , 1. Isak Magnussen, Alteren , 1. Mie Nedregård Thomassen, Alteren , 1. Ellen

Østensen Winnem, Alteren , 1. Sverre J G Ødegård, Alteren .

V55: 1. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen 248, 2. Frode Albertsen, Mosjøen 246, 3. Agnes Olsen,

Røvassdalen 245, 4. Helge Helgesen, Valnesfjord 245, 5. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen 244, 6. Hans

Gullesen, Alteren 243, 7. Bjørn Erik Andersson, Bjøllånes 240, 8. Are Mareno Skar, Hattfjelldal 239.

V65: 1. Jan Erik Sørdal, Saltdal 248, 2. Brynjar Leif Rødahl, Bjøllånes 247.

V73: 1. Martin Yttervik, Alteren 238.

EJ, 18 år: 1. Ingvild Tømmervik, Røvassdalen 228.

*Røvassdalen Skytterlag

Miniatyrstevne 2

Hovedskyting

Klasse 3-5: 1. Lars Handå, Røvassdalen 246, 2. Gøran Helgesen, Valnesfjord 246, 3. Tom Karlsen,

Røvassdalen 244, 4. Anders Andfjell Rakvaag, Bjøllånes 242, 5. Siv Svartisdal, Røvassdalen 241, 6.

Ben Helland, Alteren 240, 7. Ørjan Svartisdal Karlsen, Røvassdalen 239, 8. Arne Steinfjell, Alteren

239, 9. Torstein Maurstad, Røvassdalen 237, 10. Geir Olav Larsen, Dunderlandsdalen 233, 11. Bjørn

Brattbakk, Mosjøen 233.

Klasse 5: 1. Gøran Helgesen, Valnesfjord 246, 2. Tom Karlsen, Røvassdalen 244, 3. Anders Andfjell

Rakvaag, Bjøllånes 242, 4. Ben Helland, Alteren 240, 5. Ørjan Svartisdal Karlsen, Røvassdalen 239.

Klasse 4: 1. Lars Handå, Røvassdalen 246, 2. Siv Svartisdal, Røvassdalen 241, 3. Arne Steinfjell,

Alteren 239, 4. Geir Olav Larsen, Dunderlandsdalen 233, 5. Bjørn Brattbakk, Mosjøen 233.

Klasse 3: 1. Torstein Maurstad, Røvassdalen 237.

Klasse 2: 1. Ståle Indregård, Sulitjelma 248, 2. Sigbjørn Stenhaugmo, Alteren 244, 3. May Helen

Steinfjell, Alteren 239, 4. Harald Rødal, Bjøllånes 234.

Klasse 1: 1. Roy Nordheim, Røvassdalen 247, 2. Arne Greger Fjellbekkmo, Mosjøen 217.

J, 16-17 år: 1. Lisa Iren Husnes Larsen, Røvassdalen 249, 2. Arne-Martin Høgås, Røvassdalen 244, 3.

Noah Aanonli, Røvassdalen 244, 4. Maren Forsbakk Jensen, Alteren 243, 5. Odd-Anders S Nordheim,

Røvassdalen 238.

ER, 14-15 år: 1. Sondre Nordheim, Røvassdalen 248, 2. Maths Østensen Winnem, Alteren 247, 3. Tina

Mari Husnes Larsen, Røvassdalen 245, 4. Mats Kjerrvang, Røvassdalen 245, 5. Benjamin Iversen

Sletten, Alteren 239.

R, 11-13 år: 1. Mathilde Nordheim, Røvassdalen 230.

NU, -15 år: 1. Jonas Rolstad Guldvik, Alteren , 1. Tinius Kristoffersen, Alteren , 1. Isak Magnussen,

Alteren , 1. Mie Nedregård Thomassen, Alteren , 1. Ellen Østensen Winnem, Alteren , 1. Sverre J G

Ødegård, Alteren .

V55: 1. Frode Albertsen, Mosjøen 248, 2. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen 247, 3. Agnes Olsen,

Røvassdalen 247, 4. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen 245, 5. Hans Gullesen, Alteren 243, 6. Helge

Helgesen, Valnesfjord 240, 7. Bjørn Erik Andersson, Bjøllånes 239, 8. Are Mareno Skar, Hattfjelldal

236.

V65: 1. Brynjar Leif Rødahl, Bjøllånes 247, 2. Jan Erik Sørdal, Saltdal 244.

V73: 1. Martin Yttervik, Alteren 246.

EJ, 18 år: 1. Ingvild Tømmervik, Røvassdalen 229.

*Røvassdalen Skytterlag

Artikkeltags