Andrine var bare en av flere lokale utøvere som ble kretsmester

Andrine Bjørkmo fra Bossmo & Ytteren ble kretsmester i 16-årsklassen.

Andrine Bjørkmo fra Bossmo & Ytteren ble kretsmester i 16-årsklassen. Foto:

Artikkelen er over 2 år gammel
DEL

Resultatliste fra kretsmesterskap (og nordlandscup 3), fristil, lørdag 28. januar

Kretsmesterskap for klassene 13 år og eldre.

Mesterskapet er arrangert på Sjåmoen i Vefsn av Mosjøen IL ski.

G 10 år-1km fri

OK,Noah Grane, Kjærstad IL - Ski, 04:55,

OK,Daniel Jarnæs Båtstrand, Halsøy IL-Ski, 03:40,

OK,Andreas Nervik, Mosjøen IL - Ski, 03:52,

OK,Viljar Fjellheim, Bossmo og Ytteren IL - Ski, 03:26,

OK,Mathias Brennhaug, Fiplingdal IL, 03:53,

OK,Petter Horsberg Kolsvik, Mosjøen IL - Ski, 03:11,

OK,Oliver Bjørnli, Halsøy IL-Ski, 03:10,

OK,Brage Henriksbø Gjerstad, Mosjøen IL - Ski, 03:31,

G 9 år-1km fri

OK,Aksel Wikran Vassvik, Mosjøen IL - Ski, 03:57,

OK,Isak Nesheim Mikalsen, Mosjøen IL - Ski, 06:19,

DNS,Benjamin Forbergskog Tverå, Kjærstad IL - Ski, 00:00,

DNS,Emil Kjønnås, Mosjøen IL - Ski, 00:00,

J 10 år-1km fri

OK,Malin Wemberg Sigvartsen, Fauske IL-Ski, 04:19,

OK,Siri Grønvik, Mosjøen IL - Ski, 03:21,

OK,Kaja Risvoll Amundsen, Fauske IL-Ski, 03:18,

OK,Oda Fjeldavli Tuven, Korgen IL - Ski, 05:13,

OK,Regine Solhaug Hansen, Mosjøen IL - Ski, 03:34,

J 9 år-1km fri

OK,Maria Irgum, Bossmo og Ytteren IL - Ski, 04:46,

OK,Signe Hagfors Haustreis, Mosjøen IL - Ski, 04:17,

G 8 år-1km fri

OK,Oskar Torsetnes, Mosjøen IL - Ski, 05:15,

OK,Magnus Volden, Halsøy IL-Ski, 05:06,

OK,Halvar Haldorsen, Leirfjord IL - Ski, 04:46,

OK,Lucas Aanes, Halsøy IL-Ski, 07:38,

J 8 år-1km fri

OK,Jannicke Jarnæs Båtstrand, Halsøy IL-Ski, 05:35,

G 11 år-2km fri

1,Lars Krane, Åga IL - Ski, 07:34,

2,Jonas Tverå, Korgen IL - Ski, 09:22,

3,Erling H. Næstby, Leirfjord IL - Ski, 09:37,

J 11 år-2km fri

1,Elise Øvereng, Mosjøen IL - Ski, 07:33,

2,Marthe Elena Stenhaug, Mosjøen IL - Ski, 08:31,

3,Pia Stimo Dahl, Mosjøen IL - Ski, 09:32,

4,Signe Laukvik, Mosjøen IL - Ski, 11:42,

DNS,Astrid Aarthun, Åga IL - Ski, 00:00,

G 12 år-2km fri

1,Viljar Henriksbø Gjerstad, Mosjøen IL - Ski, 06:39,

2,Mathias Lenningsvik, Korgen IL - Ski, 07:40,

3,Eirik Nystuen, Mosjøen IL - Ski, 08:00,

4,Johannes Brennhaug, Fiplingdal IL, 08:36,

J 12 år-2km fri

1,Benedikte Kristine Sjonbotn, Bossmo og Ytteren IL - Ski, 07:32,

2,Helene Grønvik, Mosjøen IL - Ski, 08:50,

DNS,Ingrid Bentsen, Vinger IL - Ski, 00:00,

G 14 år-3,5km fri

1,Sivert Nordeng, Alsvåg IL - Ski, 10:35,

2,Johan Lien Nordeng, Alsvåg IL - Ski, 10:45,

3,Noah Kolåsæter, Bossmo og Ytteren IL - Ski, 10:58,

4,Chris Aleksander Støvset, Skjerstad IL - Ski, 11:06,

5,Birk Fjellheim, Bossmo og Ytteren IL - Ski, 11:11,

6,Sigurd Nilsen, Bossmo og Ytteren IL - Ski, 11:39,

7,Johannes Øvereng, Mosjøen IL - Ski, 11:44,

8,Sebastian Hansen, Melbo IL - Ski, 11:51,

9,Sverre Einrem, Mosjøen IL - Ski, 11:57,

10,Martin Solhaug Hansen, Mosjøen IL - Ski, 12:07,

11,Andreas Richard Blix, Innstrandens IL - Ski, 12:17,

12,Eirik Irgum, Bossmo og Ytteren IL - Ski, 12:20,

13,Stian Sagnes Karlsen, Siso, IL - Ski, 12:30,

14,Eirik Fjelddahl Hagen, Bossmo og Ytteren IL - Ski, 12:48,

15,Erlend Nervik, Mosjøen IL - Ski, 13:37,

16,Johan Snefjellå, Bossmo og Ytteren IL - Ski, 13:44,

17,Eirik Snefjellå, Bossmo og Ytteren IL - Ski, 15:15,

DSQ,Leander Fredheim, Fauske IL-Ski, 09:55,

DNS,Jasper Holst, Melbo IL - Ski, 00:00,

DNS,Håvard Aarthun, Åga IL - Ski, 00:00,

DNS,Asbjørn Megård Olsen, Fauske IL-Ski, 00:00,

G 13 år-3,5km fri

1,Kristoffer Åkvik, Mosjøen IL - Ski, 12:14,

2,Adrian Pareli, Sortland og Omegn Skiklubb, 12:42,

3,Vetle Mathiesen Knutsen, Innstrandens IL - Ski, 12:47,

4,Bastian Brumoen, Åga IL - Ski, 12:51,

5,Tobias Hansen, Melbo IL - Ski, 13:14,

6,Emil Alexander Isaksen, Halsøy IL-Ski, 13:18,

7,Heine Birk Pedersen, Halsøy IL-Ski, 13:30,

8,Trygve Mathias Hines, Herringen IL - Ski, 14:05,

9,Kristian Volden, Halsøy IL-Ski, 15:53,

10,Sigurd H. Næstby, Leirfjord IL - Ski, 18:11,

J 14 år-3,5km fri

1,Marie Risvoll Amundsen, Fauske IL-Ski, 11:34,

2,Eline Bentsen, Vinger IL - Ski, 12:36,

3,Ida Amundsen, Leirfjord IL - Ski, 13:02,

4,Julie Arntsen, Sortland og Omegn Skiklubb, 13:17,

5,Jensine Vangberg Jensen, Innstrandens IL - Ski, 13:30,

6,Ingvild Willumstad Valvik, Siso, IL - Ski, 13:40,

7,Lotte H Kolsvik, Mosjøen IL - Ski, 13:43,

8,Pernille Grovassbakk, Siso, IL - Ski, 13:48,

8,Sofie Hagfors Haustreis, Mosjøen IL - Ski, 13:48,

J 13 år-3,5km fri

1,Hanna Bjørnli, Halsøy IL-Ski, 12:42,

2,Maria Krane, Åga IL - Ski, 13:08,

3,Martine Evensen, Sømna IL - Ski, 13:25,

4,Maria Hopen Kristiansen, Innstrandens IL - Ski, 13:48,

5,Henriette Madelen Johansen, Sortland og Omegn Skiklubb, 13:53,

6,Iselin Evensen, Sømna IL - Ski, 14:08,

7,Nora Olsen, Siso, IL - Ski, 14:30,

8,Lena Elveos Kjelstrup, Innstrandens IL - Ski, 14:44,

9,Lisa Otterlei Sande, Innstrandens IL - Ski, 14:47,

10,Ida Marie Jensen, Innstrandens IL - Ski, 16:00,

11,Sofie Kvandal Weis-Fogh, Kjærstad IL - Ski, 16:11,

DNF,Marte Alstad-larsen, Fauske IL-Ski, 00:00,

DNS,Ida-Therese Hagen, Bossmo og Ytteren IL - Ski, 00:00,

G 15 år-5km fri

1,Preben Horven, Bossmo og Ytteren IL - Ski, 12:31,

2,Kristoffer Grønvik, Mosjøen IL - Ski, 13:02,

3,Morten Hjørnerød, Mosjøen IL - Ski, 13:04,

4,Trym Henriksbø Gjerstad, Mosjøen IL - Ski, 14:11,

5,Andreas Markussen, Melbo IL - Ski, 14:27,

5,Petter Lenningsvik, Korgen IL - Ski, 14:27,

7,Jarand Sandslett, Fauske IL-Ski, 16:26,

J 15 år-5km fri

1,Hanne Kråkstad Johansen, Bossmo og Ytteren IL - Ski, 14:01,

2,Anette Stien Schreiner, Bossmo og Ytteren IL - Ski, 15:34,

3,Maja Solbakken, Innstrandens IL - Ski, 15:49,

4,Marthe Markussen, Melbo IL - Ski, 15:59,

5,Oda Øhrbom, Åga IL - Ski, 16:10,

6,Hedda Olsen, Siso, IL - Ski, 16:57,

7,Julie Petrine Lenningsvik, Korgen IL - Ski, 18:45,

G 16 år-7,5km fri

1,Bastian Holst, Melbo IL - Ski, 17:35,

2,Jakob Sørlie Pettersen, Melbo IL - Ski, 18:06,

3,Sondre Gjesbakk, Utskarpen IL - Ski, 18:16,

4,Nikolai Aslaksen, Bossmo og Ytteren IL - Ski, 18:21,

5,Petter Tangstad Nordtug, Innstrandens IL - Ski, 18:32,

6,Kristoffer Hagenes, Valnesfjord IL - Ski, 18:43,

7,John Ivar Karlsen, Melbo IL - Ski, 18:50,

8,Olve Solvoll, Bossmo og Ytteren IL - Ski, 19:17,

9,Håkon Romstad Jacobsen, Mosjøen IL - Ski, 19:22,

10,Sander Hagfors Haustreis, Mosjøen IL - Ski, 19:28,

11,Petter Grahn Wangberg, Fauske IL-Ski, 23:01,

J 16 år-7,5km fri

1,Andrine Bjørkmo, Bossmo og Ytteren IL - Ski, 20:20,

2,Andrine Erika Elvenes, Sortland og Omegn Skiklubb, 24:10,

M 18 år-15km fri

1,Sigurd Aarthun, Åga IL - Ski, 36:22,

2,Marcus Hagenes, Valnesfjord IL - Ski, 36:43,

3,Torbjørn Hemminghytt, Nordfjorden IL - Ski, 37:05,

DNF,William Øvernes, Halsøy IL-Ski, 00:00,

M 17 år-15km fri

1,Johan Mannvik Holm, Innstrandens IL - Ski, 37:56,

2,Tobias Larsen, Splint, IL - Ski, 38:34,

3,Oskar Bakke, Innstrandens IL - Ski, 38:51,

4,Elias Mathiesen Knutsen, Innstrandens IL - Ski, 39:35,

5,Åste Johan Nordeng Jensen, Alsvåg IL - Ski, 41:25,

6,Henrik Blix, Innstrandens IL - Ski, 41:56,

DNS,Lars Aronsen, Bossmo og Ytteren IL - Ski, 00:00,

K 17 år-10km fri

1,Jenny Vangberg Jensen, Innstrandens IL - Ski, 28:10,

M 19/20 år-20km fri

1,Ole Jacob Forsmo, Halsøy IL-Ski, 46:01,

2,Aleksander Slydahl, Mosjøen IL - Ski, 47:31,

3,Adrian Sandnes Lillevoll, Valnesfjord IL - Ski, 48:24,

4,Ivar Tverå, Korgen IL - Ski, 48:55,

5,Joakim Støre Kristiansen, Siso, IL - Ski, 49:26,

6,Brian Holmstrøm, Fauske IL-Ski, 52:31,

7,Håkon Bendik Pedersen, Halsøy IL-Ski, 56:59,

Menn senior-20km fri

1,Tarjei Solli, Drevja IL - Ski, 48:54,

2,Petter Alfheim, Bossmo og Ytteren IL - Ski, 49:56,

3,Joakim Klaussen Aakvik, Mosjøen IL - Ski, 50:02,

4,John Eirik Karlsen, Melbo IL - Ski, 51:12,

5,Ørjar Wærum Evensen, Sømna IL - Ski, 56:28,

Åpen klasse  Menn 5km fri

1,Johan Andre Lindseth, Drevja IL - Ski, 13:51,

2,Ståle Brennhaug, Fiplingdal IL, 14:21,

3,Stian Skogsaas, Kjærstad IL - Ski, 14:24,

4,Peder Johnsen, Leirfjord IL - Ski, 15:41,

5,Sigurd Johnsen, Leirfjord IL - Ski, 16:04,

6,Rune Lian, Klubbløs 1, 17:37,

Artikkeltags