Her er alle resultatene fra helgens langrenn på Skillevollen

nordlandscup langrenn, Skillevollen, 9. desember 2017. Håvard Aarthun, Åga IL (t.v.), Asbjørn Megård Olsen, Fauske

nordlandscup langrenn, Skillevollen, 9. desember 2017. Håvard Aarthun, Åga IL (t.v.), Asbjørn Megård Olsen, Fauske Foto:

Artikkelen er over 1 år gammel
DEL

Lørdag 9. og søndag 10. desember ble det arrangert Nordlandscup i langrenn på Skillevollen. Bossmo & Ytteren IL arrangerte konkurransene som samlet rundt 120 deltakere fra hele fylket.

Her er resultatene:

Resultater fra Coop Nordlandscup 1, 09.12.2017

Det var totalt 120 startende.

Rekrutt  1,0 km: Viljar Fagerli; Marius Soleglad; Sanne Vestvold; Adam Hamre Østvik; 

G 10 år  1,0 km: Iver August Bergli; Julian Fagerli; Emrik Falstad; Eirik Kristoffersen; Elias Selnes; Peder Mathias Strøm; Aksel Wikran Vassvik; Håvard Veisetaune; 

J 10 år  1,0 km: Mina Andersen; Maria Irgum; Helene Arneberg Jensen; Tamara Juelsen; Mina Skogsaas; Matilde Soleglad; Mie Steinmo; 

G 9 år  1,0 km: Magnus Volden; 

J 9 år  1,0 km: Kristine Holter Nilssen; 

G 8 år  1,0 km: William Skogsaas; Markus Steinmo; Sindre Vestvold;

J 8 år  1,0 km: Emma Selnes; Johanna Tangen; 

G 12 år  2,0 km: 1) Erlend Holter Nilssen, 7:26; 2) Lars Bolin Krane, 7:40; 3) Emilian Falstad, 7:51; 4) Edvard Megård Olsen, 7:53; 5) Victor Soleglad, 8:48; 

J 12 år  2,0 km: 1) Astrid Aarthun, 7:29; 2) Elise Bredesen Øvereng, 7:30; 3) Marthe Elena Stenhaug, 8:51; 

G 11 år  2,0 km: 1) Viljar Fjellheim, 7:51; 2) Petter Horsberg Kolsvik, 8:02; 3) Brage Henriksbø Gjerstad, 8:03; 4) Tobias Hagenes, 8:21; 5) Erik Leiråmo, 8:30; 6) Vegar Svaleng, 9:34; 7) Olov Johannes Blind, 10:52; 

J 11 år  2,0 km: 1) Kaja Risvoll Amundsen, 8:08;  G 14 år  3,0 km1) Vetle Mathiesen Knutsen, 9:18; 2) Bastian Rødfjell Brumoen, 9:29; 3) Kristoffer Åkvik, 9:37; 4) Trygve Mathias Hines, 9:45; 5) Emil Kristoffer Bergli, 10:04; 6) Emil Alexander Isaksen, 10:10; 7) Oliver Larsen, 11:03; 8) Per Anders Blind, 11:11; 9) Kristian Volden, 11:43;

 J 14 år  3,0 km: 1) Martine Evensen, 9:55; 2) Maria Bolin Krane, 10:07; 3) Maria Hopen Kristiansen, 10:31; 4) Lena Martine Elveos Kjelstrup, 10:43; 5) Lisa Otterlei Sande, 11:23; 6) Ida-Therese Hagen, 12:24; 

G 13 år  3,0 km: 1) Viljar Henriksbø Gjerstad, 9:17; 2) David Bertnes Leite, 9:20; 3) Kasper Ågheim Kalkenberg, 10:05; 4) Vegard Veisetaune, 10:09; 5) Pål Simon Strøm, 10:24; 6) Eirik Nystuen, 10:38; 7) Iver Leiråmo, 11:27; 8) Ronny Andre Slettmyr, 14:09; 

J 13 år  3,0 km: 1) Benedikte Kristine Sjonbotn, 10:27; 2) Pernille Oline Pedersen Amundsen, 10:30; 3) Mia Aurora Alm, 10:37; 4) Ingrid Bentsen, 10:39; 4) Tuva Andersen, 10:39; 6) Frida Elisabeth Haugland, 10:45; 7) Helene Grønvik, 11:25; 

M 19/20 år  10,0 km: 1) Sigurd Aarthun, 28:28; 2) Trygve Deinboll Markås, 30:03; 3) Even-Johan Kaspersen, 30:37;  M 18 år  10,0 km1) Johan Mannvik Holm, 29:52; 2) Tobias Sahachai Larsen, 29:55; 3) Oskar Pareli Bakke, 30:41; 4) Jon Einar Rydsaa, 31:08; 5) Henrik August Blix, 31:21; 6) Martin Fagereng Fjellavli, 31:49; 

M 17 år  10,0 km: 1) Kristoffer Hagenes, 29:33; 2) Petter Tangstad Nordtug, 31:11; 3) Nikolai Aslaksen, 31:13; 4) Olve Solvoll, 31:57; 5) Petter Grahn Wangberg, 34:58;  Kvinner senior  5,0 km1) Doris Kaspersen, 19:33;  K 18 år  5,0 km1) Benedicte Stien Schreiner, 16:34; 

K 17 år  5,0 km: 1) Andrine Bjørkmo, 16:24; 

G 16 år  5,0 km: 1) Preben Horven, 14:14; 2) Trym Henriksbø Gjerstad, 16:48;  J 16 år  5,0 km1) Hanne Kråkstad Johansen, 16:50; 2) Oda Øhrbom, 18:33; 3) Anette Stien Schreiner, 18:38; 4) Christina Elise Blind, 19:38; 

G 15 år  5,0 km: 1) Johan Lien Nordeng, 14:25; 2) Sivert Nordeng, 15:15; 3) Asbjørn Megård Olsen, 15:25; 4) Håvard Aarthun, 15:56; 5) Leander Moises Fredheim, 16:08; 6) Birk Fjellheim, 16:22; 7) Sigurd Nilsen, 16:27; 8) William Endresen, 16:38; 9) Chris Aleksander Støvset, 16:58; 10) Johannes Bredesen Øvereng, 17:09; 11) Andreas Richard Blix, 17:24; 11) Eirik Irgum, 17:24; 13) Eirik Fjelddahl Hagen, 18:18; 14) Erlend Nervik, 18:29; 15) Sverre Einrem, 19:16; 16) Johan Olav Sønvisen Snefjellå, 20:42; 

J 15 år  5,0 km: 1) Marie Risvoll Amundsen, 16:58; 2) Oda Leiråmo, 17:28; 3) Eline Bentsen, 18:38; 4) Ida Breivik Amundsen, 19:11; 

Menn senior  10,0 km: 1) Rolf Einar Jensen, 26:52; 2) Tom Emil Larsen, 29:24; 3) Brian Nymo Holmstrøm, 30:17; 4) Kristoffer Rundhaug, 31:23;  Menn åpen klasse  5,0 km1) Stian Skogsaas, 17:17;

Resultater fra Coop Nordlandscup 2, 10.12.2017

Det var totalt 123 startende.

Rekrutt  1,0 km: Viljar Fagerli; 

G 10 år  1,0 km: Iver August Bergli; Julian Fagerli; Emrik Falstad; Eirik Kristoffersen; Elias Selnes; Peder Mathias Strøm; Aksel Wikran Vassvik; Håvard Veisetaune; 

J 10 år  1,0 km: Mina Andersen; Leah Elise Høgås; Maria Irgum; Helene Arneberg Jensen; Tamara Juelsen; Julia Kangas; Anna Lindgren; Matilde Soleglad; Ane Elida Sollien-Røssvoll; Mie Steinmo; Ane Stormdalshei; 

G 9 år  1,0 km: Theodor Kangas; Magnus Volden; 

G 8 år  1,0 km: Markus Steinmo; Sindre Vestvold;

J 8 år  1,0 km: Emma Selnes; Johanna Tangen; 

G 12 år  2,0 km: 1) Lars Bolin Krane, 6:19; 2) Emilian Falstad, 6:40; 3) Edvard Megård Olsen, 6:47; 4) Sigurd Sollien-Røssvoll, 6:54; 5) Victor Soleglad, 7:36; 6) Leo Melfjord Fjellheim, 7:37; 

J 12 år  2,0 km: 1) Elise Bredesen Øvereng, 6:26; 2) Astrid Aarthun, 6:56; 3) Marthe Elena Stenhaug, 8:08; 

G 11 år  2,0 km: 1) Oliver Bjørnli, 6:34; 2) Viljar Fjellheim, 6:43; 3) Erik Leiråmo, 6:50; 4) Petter Horsberg Kolsvik, 7:02; 5) Brage Henriksbø Gjerstad, 7:15; 6) Albin Nederberg, 8:20; 7) Axel Gustavsson, 8:23; 8) Vegar Svaleng, 8:42; 9) Olov Johannes Blind, 9:04;

 J 11 år  2,0 km: 1) Kaja Risvoll Amundsen, 6:49; 

G 14 år  3,0 km: 1) Emil Kristoffer Bergli, 7:58; 2) Vetle Mathiesen Knutsen, 8:11; 3) Bastian Rødfjell Brumoen, 8:28; 4) Kristoffer Åkvik, 8:32; 5) Stein D. Markås, 8:54; 6) Oliver Larsen, 9:00; 7) Emil Aleksander Isaksen, 9:18; 8) Per Anders Blind, 9:25; 9) Kristian Volden, 10:27; 

J 14 år  3,0 km: 1) Marte Alstad-Larsen, 8:29; 2) Maria Bolin Krane, 8:34; 3) Hanna Bjørnli, 8:37; 4) Lena Martine Elveos Kjelstrup, 8:53; 4) Maria Hopen Kristiansen, 8:53; 6) Martine Evensen, 9:20; 7) Lisa Otterlei Sande, 9:31; 8) Ida-Therese Hagen, 11:31; 

G 13 år  3,0 km: 1) Kasper Ågheim Kalkenberg, 8:04; 2) Viljar Henriksbø Gjerstad, 8:20; 3) David Bertnes Leite, 8:30; 4) Vegard Veisetaune, 8:55; 5) Pål Simon Strøm, 9:25; 6) Iver Leiråmo, 9:33; 7) Eirik Nystuen, 9:48; 8) Ronny Andre Slettmyr, 12:30; 

J 13 år  3,0 km: 1) Tuva Andersen, 8:47; 2) Frida Elisabeth Haugland, 9:13; 3) Benedikte Kristine Sjonbotn, 9:19; 4) Mia Aurora Alm, 9:28; 5) Ingrid Bentsen, 9:34; 6) Liv Larsson, 9:46; 7) Pernille Oline Pedersen Amundsen, 9:47; 

Menn senior  10,0 km: 1) Rolf Einar Jensen, 23:46; 2) Simon Ågheim Kalkenberg, 24:37; 3) Brian Nymo Holmstrøm, 26:18; 4) Kristoffer Rundhaug, 28:48; 5) Eivind Jarl Hansen, 29:57; 5) Stian Skåland Gilberg, 29:57; 7) Ørjar Wærum Evensen, 30:01; 

M 19/20 år  10,0 km: 1) Sigurd Aarthun, 25:20; 

M 18 år  10,0 km: 1) Johan Mannvik Holm, 26:58; 2) Tobias Sahachai Larsen, 27:07; 3) Jon Einar Rydsaa, 27:39; 4) Oskar Pareli Bakke, 27:54; 5) Henrik August Blix, 27:58; 6) Martin Fagereng Fjellavli, 28:17; 7) Axel Kristian Rundhaug, 28:20; 

M 17 år  10,0 km: 1) Nikolai Aslaksen, 26:30; 2) Olve Solvoll, 27:25; 3) Petter Tangstad Nordtug, 27:27; 4) Petter Grahn Wangberg, 30:31; 

Kvinner senior  5,0 km: 1) Amalie Kristin Kvandal, 15:21; 2) Kaspersen Doris Stien, 18:56;  K 18 år  5,0 km1) Benedicte Stien Schreiner, 14:19; 

G 16 år  5,0 km: 1) Preben Horven, 12:26; 2) Trym Henriksbø Gjerstad, 14:48; 

J 16 år  5,0 km: 1) Hanne Kråkstad Johansen, 14:18; 2) Anette Stien Schreiner, 16:16; 3) Oda Øhrbom, 16:49; 4) Christina Elise Blind, 17:18; 

G 15 år  5,0 km: 1) Sivert Nordeng, 12:53; 2) Johan Lien Nordeng, 13:00; 3) Asbjørn Megård Olsen, 13:45; 4) Sigurd Nilsen, 14:10; 5) Johannes Bredesen Øvereng, 14:17; 5) Birk Fjellheim, 14:17; 7) Chris Aleksander Støvset, 14:23; 8) Noah Aronsen Kolåsæter, 14:40; 9) Leander Moises Fredheim, 14:47; 10) William Endresen, 14:56; 11) Andreas Richard Blix, 15:00; 12) Eirik Irgum, 15:25; 13) Eirik Fjelddahl Hagen, 15:28; 14) Johan Olav Sønvisen Snefjellå, 16:32; 

J 15 år  5,0 km: 1) Marie Risvoll Amundsen, 14:53; 2) Oda Leiråmo, 15:15; 3) Eline Bentsen, 15:38; 4) Ida Breivik Amundsen, 15:50;

Se bildeserie fra lørdagens konkurranser (+):

Artikkeltags