Fire stevner ble gjennomført i romjula, her er alle resultatene

Artikkelen er over 1 år gammel
DEL

Resultater juletreffen på Granmoen og Juleskyting på Leland hos Fagervika skl.

Flotte resultater i Juletreffene i miniatyrskytingSimon Røstad, Fagervika slo til med to ganger 248 på julas stevner, dermed vant han klart pokalen til beste skytter sammenlagt på Granmoen.Poengsummen 248 poeng er et resultat helt i norgestoppen, og når vi tar med at han hadde 245 på det tredje stevnet var det nærmest fullklaff. Fullklaff hadde også Frode Albertsen, Mosjøen i klasse V-55 med seire i alle fire stevnene med gode resultat.

Carina Ysland, Bodø Østre var også i toppslag i eldre rekrutt med tre ganger 250 ble det tre seire til Bodøjenta.

Juniorklassen på Granmoen ble vunnet av Emil Lysøy Wika, Austerbygda på begge stevner, særlig det ene var flott med 247 poeng. Arnt Erik Aune, Beiarn vant ett av stevnene i Fagervika med 247 poeng, mens Grete Ernsten, Saltdal vant ett på Granmoen med 245 poeng.

I veteranklassene ble det to seire til Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen med gode poengsummer, mens Torfinn Hoff, Hattfjelldal og Per E. Magnussen, Polarsirkelen vant de to  andre også det med fine resultater. I den eldste veteranklassen ble det delt seier på ett av stevnene i Fagervika av Torbjørn Fagervik, Fagervika og Gudmund Røsdal, Mosjøen, mens Gudmund vant to stevner og Terje Dalen, Hattfjelldal tok den fjerde seieren.

Deltakelsen var nok ikke helt som arrangørene hadde håpet på, mye innfluensa blant skytterne gjorde at det ble mye forfall, spesielt fra de yngste.

Følgende fikk aksjer i vandrepokalene: Rekrutt: Mia Mastervik, Drevja 482, Eldre rekrutt: Carina Ysland, Bodø Østre, 500 Junior: Emil Lysøy Wika, Austerbygda 489, V-55: Frode Albertsen, Mosjøen 490, V-65: Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 499, V-73: Gudmund Røsdal, Mosjøen 491 (bedre rangering enn Terje Dalen, Hattfjelldal), Kl. 2: Marius Mastervik, Drevja 489, Kl. 3-5: Simon Røstad, Fagervika 493

Juletreffen 2017 Stevne 1:

Klasse 5: 1. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika 245, 2. Raymond Eliassen, Saltdal 244, 3. Arnt Erik Aune, Beiarn 243, 4. Tom Karlsen, Røvassdalen 239, 5. Tommy Opdalshei, Dunderlandsdalen 239

Klasse 4: 1. Grete Ernstsen, Saltdal 245, 2. Alexander Albertsen, Mosjøen 239, 3. Siv Svartisdal, Røvassdalen 238, 4. Arne Steinfjell, Alteren 238, 5. Bjørn Brattbakk, Mosjøen 237, 6. Svein Richard Rogne, Mosjøen 237, 7. Gjermund Svartvatn, Ømmervatn 232, 8. Stian Edvardsen, Fagervika 231, 9. Geir Olav Larsen, Dunderlandsdalen 230, 10. Nils J. Johansen, Nesna 227

Klasse 3: 1. Torstein Maurstad, Røvassdalen 242, 2. Wenche Nordsletta, Karasjok 240, 3. Vegard Ysland, Bodø Østre 235, 4. Marius Fellingfors, Grane 231, 5. Nora Johansen, Nesna 227

Klasse 2: 1. Marius Mastervik, Drevja 244, 2. May Helen Steinfjell, Alteren 243, 3. Ole Martin Sten, Drevja 243, 4. Sigbjørn Stenhaugmo, Alteren 242, 5. Thomas Andsjøen, Drevja 242, 5. Gunther Haas, Austerbygda 242, 7. Per Magne Fellingfors, Grane 231

Junior: 1. Emil Lysøy Wika, Austerbygda 242, 2. Even Stornes, Fustvatn 239, 3. Kim Rune Sagmo, Austerbygda 238, 4. Arne-Martin Høgås, Røvassdalen 238, 5. Mathias Johan Rogne, Mosjøen 232, 6. Benjamin Johansen, Drevja 225

Eldre rekrutt: 1. Carina Ysland, Bodø Østre 250, 2. Mats Hjartland, Fagervika 247, 3. Sondre Nordheim, Røvassdalen 245

Rekrutt: 1. Mia Mastervik, Drevja 243

Nybegynner ungdom: Tony Aanes, Drevja, Hågen Fellingfors, Grane, Vetle Jensen, Fustvatn, William Nordheim, Drevja

V55: 1. Frode Albertsen, Mosjøen 244, 2. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen 241, 3. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen 240, 4. John Bernhard Kvandal, Grane 240, 5. Asle Mathiassen, Drevja 240, 6. HansGullesen, Alteren 237, 7. Yngve Straum, Ømmervatn 235, 8. Are Mareno Skar, Hattfjelldal 224.

V65: 1. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 250, 2. Svein Arne Ivarrud, Susna 247, 3. Torfinn Hoff, Hattfjelldal 244, 4. Tor Dagfinn Aanes, Fustvatn 243, 5. Magne Mjåvatn, Ømmervatn 236.

V73: 1. Terje Dalen, Hattfjelldal 248, 2. Trond Brennhaug, Grane 245, 3. Gudmund Røsdal, Mosjøen244, 4. Edmund Petter Eriksen, Mosjøen 241, 5. Steinar Nilsen, Grane 234.

Juletreffen 2017 Stevne 2:

Klasse 5: 1. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika 248, 2. Tom Karlsen, Røvassdalen 243, 3. Raymond Eliassen, Saltdal 241, 4. Tommy Opdalshei, Dunderlandsdalen 241, 5. Arnt Erik Aune, Beiarn 236

Klasse 4: 1. Nils J. Johansen, Nesna 240, 2. Grete Ernstsen, Saltdal 240, 3. Arne Steinfjell, Alteren 239, 4. Siv Svartisdal, Røvassdalen 239, 5. Svein Richard Rogne, Mosjøen 237, 6. Alexander Albertsen, Mosjøen 235, 7. Bjørn Brattbakk, Mosjøen 234, 8. Gjermund Svartvatn, Ømmervatn 234, 9. Stian Edvardsen, Fagervika 232, 10. Geir Olav Larsen, Dunderlandsdalen 224

Klasse 3: 1. Wenche Nordsletta, Karasjok 237, 2. Vegard Ysland, Bodø Østre 236, 3. Torstein Maurstad, Røvassdalen 236, 4. Nora Johansen, Nesna 234, 5. Marius Fellingfors, Grane 230

Klasse 2: 1. Marius Mastervik, Drevja 245, 2. May Helen Steinfjell, Alteren 243, 3. Gunther Haas, Austerbygda 240, 4. Ole Martin Sten, Drevja 239, 5. Per Magne Fellingfors, Grane 237, 6. Thomas Andsjøen, Drevja 237, 7. Sigbjørn Stenhaugmo, Alteren 235

Junior: 1. Emil Lysøy Wika, Austerbygda 247, 2. Kim Rune Sagmo, Austerbygda 241, 3. Even Stornes, Fustvatn 238, 4. Mathias Johan Rogne, Mosjøen 237, 5. Benjamin Johansen, Drevja 234, 6. Arne-Martin Høgås, Røvassdalen 233

Eldre rekrutt: 1. Carina Ysland, Bodø Østre 250, 2. Mats Hjartland, Fagervika 246, 3. Sondre Nordheim, Røvassdalen 243

Rekrutt: 1. Mia Mastervik, Drevja 239Nybegynner ungdom: Tony Aanes, Drevja, Hågen Fellingfors, Grane, Vetle Jensen, Fustvatn, William Nordheim, Drevja

V55: 1. Frode Albertsen, Mosjøen 246, 2. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen 244, 3. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen 243, 4. John Bernhard Kvandal, Grane 240, 5. Asle Mathiassen, Drevja 238, 6. Yngve Straum, Ømmervatn 231, 7. Are Mareno Skar, Hattfjelldal 231, 8. Hans Gullesen, Alteren 227

V65: 1. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 249, 2. Per Magnussen, Polarsirkelen 248, 3. Torfinn Hoff, Hattfjelldal 246, 4. Svein Arne Ivarrud, Susna 240, 5. Tor Dagfinn Aanes, Fustvatn 233, 6. Magne Mjåvatn, Ømmervatn 219

V73: 1. Gudmund Røsdal, Mosjøen 247, 2. Steinar Nilsen, Grane 245, 3. Terje Dalen, Hattfjelldal 243, 4. Edmund Petter Eriksen, Mosjøen 241, 5. Trond Brennhaug, Grane 240

Nybegynner voksen: 1. Marius Stornes, Fustvatn 236.

Juletreffen dobbelstevne Fagervika, stevne 1:

Klasse NU: Hågen Fellingfors, Grane 237

Rekrutt: 1. Tobias A. Huskebakk, Nesna 244, 2. Mia Mastervik, Drevja 243

Eldre rekrutt: 1. Carina Ysland, Bodø Østre 250, 2. Sondre Nordheim, Røvassdalen 249, 3. Mats Hjartland, Fagervika 247

Junior: 1. Mathias Rogne, Mosjøen 236, 2. Arne-Martin Høgås, Røvassdalen 233

Eldre junior: 1. Vegard Ysland, Bodø Østre 237

V65: 1. Torfinn Hoff, Hattfjelldal 248, 2. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 240

V73: 1. Torbjørn Fagervik, Fagervika 247, 1. Gudmund Røsdal, Mosjøen 247, 3. Terje Dalen, Hattfjelldal 241, 4. Edmund Petter Eriksen, Mosjøen 241

Klasse V55: 1. Frode Albertsen, Mosjøen 248, 1. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen 248, 3. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen 247, 4. Are Mareno Skar, Hattfjelldal 241, 5. Hans Gullesen, Alteren 240, 6. Geir Åge Remmen, Nesna 235

Klasse 2: 1. Günther Haas, Austerbygda 242, 2. Sigbjørn Stenhaugmo, Alteren 241, 3. Ole Martin Sten, Drevja 239, 4. Marius Mastervik, Drevja 239, 5. May Helen Steinfjell, Alteren 236

Klasse 3: 1. Torstein Maurstad, Røvassdalen 241, 2. Wenche Nordsletta, Karasjok 240, 3. Børge Søreng, Nesna 229, 4. Marius Fellingfors, Grane 229, 5. Nora Johansen, Nesna 225

Klasse 4: 1. Siv Svartisdal, Røvassdalen 244, 2. Grete Ernstsen, Saltdal 243, 3. Bjørn Brattbakk, Mosjøen 243, 4. Nils J. Johansen, Nesna 239, 5. Arne Steinfjell, Alteren 236, 6. Nils Kristian Johansen, Nesna 235, 7. Terje Røstad, Fagervika 234, 8. Svein Richard Rogne, Mosjøen 234, 9. Geir Olav Larsen, Dunderlandsdalen 229, 10. Stian Edvardsen, Fagervika

Klasse 5: 1. Arnt Erik Aune, Beiarn 247, 2. Tom Karlsen, Røvassdalen 244, 3. Raymond Eliassen, Saltdal 243, 4. Tommy Opdalshei, Dunderlandsdalen 242, 5. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika 239

Klasse 3-5 stevne 1: 1. Arnt Erik Aune, Beiarn 247, 2. Tom Karlsen, Røvassdalen 244, 3. Siv Svartisdal, Røvassdalen 244

Juletreffen dobbelstevne Fagervika, stevne 2:

Klasse NU: 1. Hågen Fellingfors, Grane 237

Klasse R: 1. Mia Mastervik, Drevja 244, 2. Tobias A. Huskebakk, Nesna 241

Klasse ER: 1. Mats Hjartland, Fagervika 249, 2. Sondre Nordheim, Røvassdalen 249, 3. Kaja Helene Remmen, Nesna 248, 4. Carina Ysland, Bodø Østre 248

Klasse J: 1. Mathias Rogne', Mosjøen 238, 2. Arne-Martin Høgås, Røvassdalen 236Klasse EJ: 1. Vegard Ysland, Bodø Østre 243

Klasse V65: 1. Per Edvard Magnussen, Polarsirkelen 250, 2. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 249, 3. Torfinn Hoff, Hattfjelldal 238

Klasse V73: 1. Gudmund Røsdal, Mosjøen 244, 2. Torbjørn Fagervik, Fagervika 241, 3. Edmund Petter Eriksen, Mosjøen 239, 4. Terje Dalen, Hattfjelldal 233

Klasse V55: 1. Frode Albertsen, Mosjøen 247, 2. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen 246, 3. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen 246, 4. Hans Gullesen, Alteren 237, 5. Geir Åge Remmen, Nesna 234, 6. Are Mareno Skar, Hattfjelldal 234

Klasse 2: 1. Sigbjørn Stenhaugmo, Alteren 244, 2. Ole Martin Sten, Drevja 243, 3. Per Magne Fellingfors, Grane 242, 3. Günther Haas, Austerbygda 242, 5. Marius Mastervik, Drevja 242, 6. May Helen Steinfjell, Alteren 242

Klasse 3: 1. Torstein Maurstad, Røvassdalen 242, 2. Wenche Nordsletta, Karasjok 234, 3. Nora Johansen, Nesna 231, 4. Marius Fellingfors, Grane 231, 5. Børge Søreng, Nesna 230

Klasse 4: 1. Bjørn Brattbakk, Mosjøen 239, 2. Nils Kristian Johansen, Nesna 239, 3. Nils J. Johansen, Nesna 239, 4. Grete Ernstsen, Saltdal 238, 5. Arne Steinfjell, Alteren 237, 6. Stian Edvardsen, Fagervika 234, 7. Svein Richard Rogne, Mosjøen 234, 8. Siv Svartisdal, Røvassdalen 232, 9. Terje Røstad, Fagervika 227, 10. Geir Olav Larsen, Dunderlandsdalen 22

Klasse 5: 1. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika 248, 2. Arnt Erik Aune, Beiarn 244, 3. Raymond Eliassen, Saltdal 242, 4. Tom Karlsen, Røvassdalen 242, 5. Tommy Opdalshei, Dunderlandsdalen 240

Klasse 3-5 stevne2: 1. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika 248, 2. Arnt Erik Aune, Beiarn 244, 3. Torstein Maurstad, Røvassdalen 242, 4. Raymond Eliassen, Saltdal 242, 5. Tom Karlsen, Røvassdalen 242

Artikkeltags