Kaja Helene var blant dem som vant, sjekk alle resultatene fra dobbeltstevnet på Røssvoll

Kaja Helene Remmen fra Nesna skytterlag skjøt 347 poeng i åpent stevne og vant juniorklassen i åpent stevne, mens hun ble nummer to i åpningsstevnet.

Kaja Helene Remmen fra Nesna skytterlag skjøt 347 poeng i åpent stevne og vant juniorklassen i åpent stevne, mens hun ble nummer to i åpningsstevnet. Foto:

DEL

Åpningsstevnet 2019

Mesterskap

Klasse 3-5: 1. Arnt Erik Aune, Bodø Østre  347, 2. Raymond Eliassen, Saltdal  343, 3. Lars Handå, Røvassdalen  341, 4. Jostein Rørvik, Mosjøen  341, 5. Jan Erik Aasheim, Bodø Østre  340, 6. Nils J. Johansen, Nesna  340, 7. Roar Åsbakk, Røsvik  339, 8. Thomas Sørfjord, Sørfjord og Omegn  338, 9. Marius Hagfors, Austerbygda  338, 10. Hege Kristin Aune Jørgensen, Beiarn  338, 11. Ben Helland, Alteren  337, 12. Tommy Opdalshei, Dunderlandsdalen  336, 13. Siv Svartisdal, Røvassdalen  335, 14. Adrian Hansen, Nesna  334, 15. Ørjan Svartisdal Karlsen, Røvassdalen  334, 16. Geir Olav Larsen, Dunderlandsdalen  333, 17. Morten Eriksen, Mosjøen  333, 18. Bjørnar Strand, Bodø Østre  333, 19. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika  333, 20. Anders Andfjell Rakvaag, Bjøllånes  332, 21. Grete Ernstsen, Saltdal  332, 22. Jim R Aronsen, Saltdal  331, 23. Tom Karlsen, Røvassdalen  330, 24. Hilmar Johansen, Nesna  330, 25. Runar Tobiassen, Bodø Østre  329, 26. Georg Storvik, Øvre Velfjord  329, 27. Arne Steinfjell, Alteren  329, 28. Geir Torkildsen, Bodø Østre  328, 29. Tonje Fredheim, Røsvik  325, 30. Erling Normann, Saltdal  324, 31. Ingvar Thomas Sørfjord, Sørfjord og Omegn  320, 32. Sander Almo, Saltdal  319, 33. Fred Jarl Hansen, Bjøllånes  318, 34. Svein Abelsen, Dunderlandsdalen  190.

V55: 1. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen  338, 2. Svein Erik Eid, Brønnøysund  337, 3. Torfinn Govasli, Øvre Velfjord  336, 4. Terje Røstad, Fagervika  334, 5. Magnus Lund, Bodø Østre  333, 6. Are Mareno Skar, Mosjøen  331, 7. Verner Yttervoll, Nesna  330, 8. Bjørn Erik Andersson, Bjøllånes  311, 9. Yngve Straum, Ømmervatn  281, 10. Frode Albertsen, Mosjøen  237, 11. Hans Gullesen, Alteren  234, 12. Asmund O. Amundsen, Mo  229, 13. Frank Larsos, Saltdal  219.

J, 16-17 år: 1. Mats Hjartland, Fagervika  347, 2. Kaja Helene Remmen, Nesna  346, 3. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen  343, 4. Carl Konow, Nesna  343, 5. Sondre Nordheim, Røvassdalen  341, 6. Nikolai Fagerbakk Larsen, Saltdal  338, 7. Mats Kjerrvang, Røvassdalen  333, 8. Maths Østensen Winnem, Alteren  310.

ER, 14-15 år: 1. Tobias A. Huskebakk, Nesna  346, 2. Alvin Nickolai Johansen, Nesna  342, 3. Mathilde Nordheim, Røvassdalen  331.

R, 11-13 år: 1. Ellen Østensen Winnem, Alteren  336, 2. Sverre J G Ødegård, Alteren  336, 3. Isak Magnussen, Alteren  328.

V65: 1. Steinar Aufles, Mosjøen  349, 2. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen  346, 3. Jan Erik Sørdal, Saltdal  343, 4. Brynjar Leif Rødahl, Bjøllånes  343, 5. Terje Thorstad, Bodø Østre  342, 6. Magne Mjåvatn, Ømmervatn  316, 7. Lillian Herring, Austerbygda  240.

V73: 1. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen  347, 1. Martin Yttervik, Alteren  347, 3. Gudmund Røsdal, Mosjøen  347, 4. Tor Robert Johansen, Bodø Østre  347, 5. Tor Dagfinn Aanes, Fustvatn  344, 6. Edmund Petter Eriksen, Mosjøen  341, 7. Kjell Hansen, Saltdal  335, 8. Hans Kristian Øvermark, Bodø Østre  329, 9. Olav Herring, Fustvatn  219.

Klasse 2: 1. Inger Johanne Haabet, Bodø Østre  337, 2. May Helen Steinfjell, Alteren  334, 3. Øyvind Langø, Øvre Velfjord  333, 4. Sindre Stornes, Fustvatn  323, 5. Tanja Aanes, Fustvatn  323, 6. Raymond Evensen Hagen, Mo  205.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Arnt Erik Aune, Bodø Østre  247, 2. Raymond Eliassen, Saltdal  244, 3. Thomas Sørfjord, Sørfjord og Omegn  242, 4. Jostein Rørvik, Mosjøen  242, 5. Jan Erik Aasheim, Bodø Østre  240, 6. Hege Kristin Aune Jørgensen, Beiarn  239, 7. Marius Hagfors, Austerbygda  238, 8. Tommy Opdalshei, Dunderlandsdalen  238, 9. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika  238, 10. Anders Andfjell Rakvaag, Bjøllånes  236, 11. Hilmar Johansen, Nesna  236, 12. Ørjan Svartisdal Karlsen, Røvassdalen  235, 13. Tom Karlsen, Røvassdalen  232.

Klasse 4: 1. Roar Åsbakk, Røsvik  243, 2. Lars Handå, Røvassdalen  243, 3. Nils J. Johansen, Nesna  242, 4. Ben Helland, Alteren  241, 5. Siv Svartisdal, Røvassdalen  238, 6. Adrian Hansen, Nesna  237, 7. Geir Olav Larsen, Dunderlandsdalen  236, 8. Runar Tobiassen, Bodø Østre  235, 9. Grete Ernstsen, Saltdal  235, 10. Morten Eriksen, Mosjøen  234, 11. Arne Steinfjell, Alteren  234, 12. Jim R Aronsen, Saltdal  233, 13. Geir Torkildsen, Bodø Østre  232, 14. Tonje Fredheim, Røsvik  231, 15. Georg Storvik, Øvre Velfjord  230, 16. Fred Jarl Hansen, Bjøllånes  229, 17. Sander Almo, Saltdal  222.

Klasse 3: 1. Bjørnar Strand, Bodø Østre  237, 2. Erling Normann, Saltdal  230, 3. Ingvar Thomas Sørfjord, Sørfjord og Omegn  224, 4. Svein Abelsen, Dunderlandsdalen  190.

Klasse 2: 1. May Helen Steinfjell, Alteren  240, 2. Inger Johanne Haabet, Bodø Østre  239, 3. Øyvind Langø, Øvre Velfjord  236, 4. Sindre Stornes, Fustvatn  230, 5. Tanja Aanes, Fustvatn  229, 6. Raymond Evensen Hagen, Mo  205.

Klasse 1: 1. Rosita Guldvik, Røvassdalen  237.

V55: 1. Svein Erik Eid, Brønnøysund  242, 2. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen  240, 3. Torfinn Govasli, Øvre Velfjord  238, 4. Terje Røstad, Fagervika  238, 5. Frode Albertsen, Mosjøen  237, 6. Magnus Lund, Bodø Østre  236, 7. Verner Yttervoll, Nesna  234, 8. Hans Gullesen, Alteren  234, 9. Are Mareno Skar, Mosjøen  234, 10. Asmund O. Amundsen, Mo  229, 11. Frank Larsos, Saltdal  219, 12. Bjørn Erik Andersson, Bjøllånes  219, 13. Yngve Straum, Ømmervatn  201.

J, 16-17 år: 1. Mats Hjartland, Fagervika  247, 2. Kaja Helene Remmen, Nesna  246, 3. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen  244, 4. Sondre Nordheim, Røvassdalen  243, 5. Carl Konow, Nesna  243, 6. Nikolai Fagerbakk Larsen, Saltdal  240, 7. Mats Kjerrvang, Røvassdalen  235, 8. Maths Østensen Winnem, Alteren  218.

ER, 14-15 år: 1. Tobias A. Huskebakk, Nesna  246, 2. Alvin Nickolai Johansen, Nesna  245, 3. Mathilde Nordheim, Røvassdalen  236.

R, 11-13 år: 1. Ellen Østensen Winnem, Alteren  239, 2. Sverre J G Ødegård, Alteren  239, 3. Isak Magnussen, Alteren  230.

NU, -15 år: 1. Ronja Hagfors, Austerbygda , 1. Tuva Elisabeth Mehus, Nesna , 1. Tobias Sørfjord, Sørfjord og Omegn .

V65: 1. Steinar Aufles, Mosjøen  250, 2. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen  248, 3. Jan Erik Sørdal, Saltdal  246, 4. Brynjar Leif Rødahl, Bjøllånes  246, 5. Terje Thorstad, Bodø Østre  244, 6. Lillian Herring, Austerbygda  240, 7. Magne Mjåvatn, Ømmervatn  233.

V73: 1. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen  249, 2. Tor Robert Johansen, Bodø Østre  249, 2. Gudmund Røsdal, Mosjøen  249, 4. Martin Yttervik, Alteren  248, 5. Tor Dagfinn Aanes, Fustvatn  247, 6. Edmund Petter Eriksen, Mosjøen  245, 7. Kjell Hansen, Saltdal  241, 8. Hans Kristian Øvermark, Bodø Østre  233, 9. Olav Herring, Fustvatn  219.

HK4: 1. Ørjan Larsos, Hv-14 Sør-Hålogaland 236, 2. Elias Gullvikmo, Hv-14 Sør-Hålogaland 216, 3. Christer Hauknes, NROF Helgeland 216, 4. Kenny Christiansen, Hv-14 Sør-Hålogaland 209.

JEG: 1. Tove Merete Edvardsen, Øvre Velfjord  244, 2. Alf Rune Alexandersen, Brønnøysund  241.

NV, 16+ år: 1. Heidi Hvidsten, Nesna  241, 2. Arne Greger Fjellbekkmo, Mosjøen  212.

*Røvassdalen skytterlag

---------------

Åpent stevne 1. mai 2019

Mesterskap

Klasse 3-5: 1. Arnt Erik Aune, Bodø Østre  347, 2. Marius Hagfors, Austerbygda  342, 3. Ørjan Svartisdal Karlsen, Røvassdalen  342, 4. Thomas Sørfjord, Sørfjord og Omegn  341, 5. Hege Kristin Aune Jørgensen, Beiarn  340, 6. Grete Ernstsen, Saltdal  340, 7. Ben Helland, Alteren  340, 8. Tommy Opdalshei, Dunderlandsdalen  339, 9. Jan Erik Aasheim, Bodø Østre  339, 10. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika  339, 11. Raymond Eliassen, Saltdal  338, 12. Lars Handå, Røvassdalen  338, 13. Adrian Hansen, Nesna  336, 14. Jostein Rørvik, Mosjøen  336, 15. Morten Eriksen, Mosjøen  334, 16. Bjørnar Strand, Bodø Østre  334, 17. Siv Svartisdal, Røvassdalen  334, 18. Geir Torkildsen, Bodø Østre  334, 19. Jim R Aronsen, Saltdal  333, 20. Anders Andfjell Rakvaag, Bjøllånes  333, 21. Tom Karlsen, Røvassdalen  333, 22. Sander Almo, Saltdal  332, 23. Hilmar Johansen, Nesna  332, 24. Kine Svartisdal Karlsen, Røvassdalen  332, 25. Roar Åsbakk, Røsvik  332, 26. Erling Normann, Saltdal  330, 27. Arne Steinfjell, Alteren  328, 28. Nils J. Johansen, Nesna  326, 29. Georg Storvik, Øvre Velfjord  326, 30. Tonje Fredheim, Røsvik  322, 31. Geir Olav Larsen, Dunderlandsdalen  321, 32. Ingvar Thomas Sørfjord, Sørfjord og Omegn  319, 33. Børge Søreng, Nesna  305, 34. Runar Tobiassen, Bodø Østre  231, 35. Svein Abelsen, Dunderlandsdalen  188.

V55: 1. Terje Røstad, Fagervika  342, 2. Svein Erik Eid, Brønnøysund  341, 3. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen  339, 4. Magnus Lund, Bodø Østre  339, 5. Verner Yttervoll, Nesna  335, 6. Torfinn Govasli, Øvre Velfjord  333, 7. Are Mareno Skar, Mosjøen  329, 8. Hans Gullesen, Alteren  321, 9. Bjørn Erik Andersson, Bjøllånes  317, 10. Frank Larsos, Saltdal  289, 11. Frode Albertsen, Mosjøen  236.

J, 16-17 år: 1. Kaja Helene Remmen, Nesna  347, 2. Mats Hjartland, Fagervika  346, 3. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen  345, 4. Sondre Nordheim, Røvassdalen  344, 5. Carl Konow, Nesna  343, 6. Nikolai Fagerbakk Larsen, Saltdal  339, 7. Mats Kjerrvang, Røvassdalen  333, 8. Maths Østensen Winnem, Alteren  318.

ER, 14-15 år: 1. Tobias A. Huskebakk, Nesna  345, 2. Alvin Nickolai Johansen, Nesna  342, 3. Mathilde Nordheim, Røvassdalen  340.

R, 11-13 år: 1. Isak Magnussen, Alteren  340, 2. Ellen Østensen Winnem, Alteren  322, 3. Sverre J G Ødegård, Alteren  321.

V65: 1. Steinar Aufles, Mosjøen  349, 2. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen  347, 3. Terje Thorstad, Bodø Østre  343, 4. Jan Erik Sørdal, Saltdal  341, 5. Brynjar Leif Rødahl, Bjøllånes  334, 6. Lillian Herring, Austerbygda  239.

V73: 1. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen  350, 2. Tor Robert Johansen, Bodø Østre  347, 3. Kjell Hansen, Saltdal  346, 4. Martin Yttervik, Alteren  345, 5. Tor Dagfinn Aanes, Fustvatn  341, 6. Edmund Petter Eriksen, Mosjøen  340, 7. Gudmund Røsdal, Mosjøen  321, 8. Steinar Nilsen, Grane  220, 9. Hans Kristian Øvermark, Bodø Østre  128.

Klasse 2: 1. Øyvind Langø, Øvre Velfjord  338, 2. Inger Johanne Haabet, Bodø Østre  330, 3. Sindre Stornes, Fustvatn  326, 4. May Helen Steinfjell, Alteren  322, 5. Tanja Aanes, Fustvatn  226.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Arnt Erik Aune, Bodø Østre  247, 2. Thomas Sørfjord, Sørfjord og Omegn  244, 3. Marius Hagfors, Austerbygda  243, 4. Ørjan Svartisdal Karlsen, Røvassdalen  243, 5. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika  242, 6. Tommy Opdalshei, Dunderlandsdalen  241, 7. Hege Kristin Aune Jørgensen, Beiarn  240, 8. Jan Erik Aasheim, Bodø Østre  239, 9. Raymond Eliassen, Saltdal  238, 10. Jostein Rørvik, Mosjøen  238, 11. Anders Andfjell Rakvaag, Bjøllånes  236, 12. Tom Karlsen, Røvassdalen  235, 13. Hilmar Johansen, Nesna  234.

Klasse 4: 1. Ben Helland, Alteren  243, 2. Grete Ernstsen, Saltdal  242, 3. Lars Handå, Røvassdalen  241, 4. Adrian Hansen, Nesna  240, 5. Geir Torkildsen, Bodø Østre  239, 6. Siv Svartisdal, Røvassdalen  238, 7. Kine Svartisdal Karlsen, Røvassdalen  236, 8. Morten Eriksen, Mosjøen  236, 9. Sander Almo, Saltdal  234, 10. Roar Åsbakk, Røsvik  234, 11. Jim R Aronsen, Saltdal  233, 12. Runar Tobiassen, Bodø Østre  231, 13. Arne Steinfjell, Alteren  229, 14. Georg Storvik, Øvre Velfjord  229, 15. Tonje Fredheim, Røsvik  228, 16. Nils J. Johansen, Nesna  227, 17. Geir Olav Larsen, Dunderlandsdalen  225.

Klasse 3: 1. Bjørnar Strand, Bodø Østre  234, 2. Erling Normann, Saltdal  233, 3. Ingvar Thomas Sørfjord, Sørfjord og Omegn  225, 4. Børge Søreng, Nesna  213, 5. Svein Abelsen, Dunderlandsdalen  188.

Klasse 2: 1. Øyvind Langø, Øvre Velfjord  241, 2. Sindre Stornes, Fustvatn  238, 3. Inger Johanne Haabet, Bodø Østre  233, 4. May Helen Steinfjell, Alteren  232, 5. Tanja Aanes, Fustvatn  226.

V55: 1. Svein Erik Eid, Brønnøysund  243, 2. Magnus Lund, Bodø Østre  243, 3. Terje Røstad, Fagervika  243, 4. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen  241, 5. Verner Yttervoll, Nesna  239, 6. Are Mareno Skar, Mosjøen  238, 7. Torfinn Govasli, Øvre Velfjord  237, 8. Frode Albertsen, Mosjøen  236, 9. Hans Gullesen, Alteren  231, 10. Bjørn Erik Andersson, Bjøllånes  227, 11. Frank Larsos, Saltdal  219.

J, 16-17 år: 1. Kaja Helene Remmen, Nesna  248, 2. Mats Hjartland, Fagervika  247, 3. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen  245, 4. Sondre Nordheim, Røvassdalen  245, 5. Carl Konow, Nesna  244, 6. Nikolai Fagerbakk Larsen, Saltdal  240, 7. Mats Kjerrvang, Røvassdalen  236, 8. Maths Østensen Winnem, Alteren  225.

ER, 14-15 år: 1. Tobias A. Huskebakk, Nesna  246, 2. Alvin Nickolai Johansen, Nesna  244, 3. Mathilde Nordheim, Røvassdalen  241.

R, 11-13 år: 1. Sverre J G Ødegård, Alteren  245, 2. Isak Magnussen, Alteren  241, 3. Ellen Østensen Winnem, Alteren  235.

NU, -15 år: 1. Ronja Hagfors, Austerbygda , 1. Ruben Hvidsten, Nesna , 1. Lukas S. Oddøy, Nesna , 1. Tobias Sørfjord, Sørfjord og Omegn .

V65: 1. Steinar Aufles, Mosjøen  249, 2. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen  249, 3. Terje Thorstad, Bodø Østre  247, 4. Jan Erik Sørdal, Saltdal  245, 5. Lillian Herring, Austerbygda  239, 6. Brynjar Leif Rødahl, Bjøllånes  235.

V73: 1. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen  250, 2. Tor Robert Johansen, Bodø Østre  247, 3. Kjell Hansen, Saltdal  247, 3. Gudmund Røsdal, Mosjøen  247, 5. Martin Yttervik, Alteren  247, 6. Tor Dagfinn Aanes, Fustvatn  244, 7. Edmund Petter Eriksen, Mosjøen  243, 8. Steinar Nilsen, Grane  220, 9. Hans Kristian Øvermark, Bodø Østre  128.

HK4: 1. Ørjan Karlsen, Hv-14 Sør-Hålogaland 232, 2. Ørjan Larsos, Hv-14 Sør-Hålogaland 228, 3. Elias Gullvikmo, Hv-14 Sør-Hålogaland 205, 4. Christer Hauknes, NROF Helgeland 205, 5. Kenny Christiansen, Hv-14 Sør-Hålogaland 191.

JEG: 1. Alf Rune Alexandersen, Brønnøysund  243, 2. Tove Merete Edvardsen, Øvre Velfjord  232.

NV, 16+ år: 1. Remy Oddøy, Nesna  243, 2. Heidi Hvidsten, Nesna  241, 3. Arne Greger Fjellbekkmo, Mosjøen  220.

*Røvassdalen skytterlag

Artikkeltags