Yngve Skogstad tatt med som reserve i troppen til VM

Artikkelen er over 1 år gammel
DEL

11 løpere får representere Norge under hjemme-VM. Etter VM-granskningsløp 5.- og 7. juli og basert på de uttakskriterier som gjelder, har Norges Orienteringsforbund, ved landslagssjef Jørgen Rostrup, tatt ut laget til VM på hjemmebane fra 12.- 17. august.

-Det norske laget skal alltid være med og prege mesterskapene, og det innebærer at vi skal kjempe om medaljene på alle distanser under dette VM i Norge, sier landslagssjef Jørgen Rostrup.

Den siste del av ferden dit starter med VM-samling for de VM-uttatte løperne i Østfold fra 15. – 22. juli.

Med bakgrunn i at Olav Lundanes og Eskil Kinneberg er regjerende verdensmestre, og har personlige plasser, på henholdsvis lang- og mellomdistansen – er det fire norske løpere på de nevnte distansene, ellers er det tre løpere per distanse, står det i en pressemelding fra Norges Orienteringsforbund.

Yngve Skogstad tatt med som reserve på mellomdistanse.

Norges lag til VM på hjemmebane 12. – 17. august:

Damer langdistanse: 
Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL
Kamilla Olaussen, Fredrikstad SK 
Marianne Andersen, Fredrikstad SK 

Reserver: 
1. Anne M. Hausken Nordberg, Nydalens SK
2. Ingeborg Eide, Byåsen IL


Herrer langdistanse:
 
Jon Aukrust Osmoen, Nydalens SK
Kasper Fosser, Heming Orientering 
Olav Lundanes, Halden SK (regjerende verdensmester) 
Magne Dæhli, Halden SK 

Reserver: 
1. Torgeir Nørbech, Tyrving IL  
2. Gaute Hallan Steiwer, Fredrikstad SK


Damer mellomdistanse:
  
Anne M. Hausken Nordberg, Nydalens SK
Kamilla Olaussen, Fredrikstad SK
Marianne Andersen, Fredrikstad SK 

Reserver: 
1. Silje Ekroll Jahren, Nydalens SK 
2. Ingeborg Eide, Byåsen IL 


Herrer mellomdistanse:
   
Eskil Kinneberg, IFK Göteborg (regjerende verdensmester) 
Magne Dæhli, Halden SK 
Olav Lundanes, Halden SK 
Paul Sirum, Frol IL

Reserver: 
1. Yngve Skogstad, Frol IL   
2. Gaute Hallan Steiwer, Fredrikstad SK


Stafett damer:
  
Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL 
Anne M. Hausken Nordberg, Nydalens SK 
Kamilla Olaussen, Fredrikstad SK

 Reserver: 
1. Marianne Andersen, Fredrikstad SK 
2. Silje Ekroll Jahren, Nydalens SK


Stafett herrer:
 
Gaute Hallan Steiwer, Fredrikstad SK 
Olav Lundanes, Halden SK 
Magne Dæhli, Halden SK 

Reserver: 
1. Paul Sirum, Frol IL 
2. Jon Aukrust Osmoen, Nydalens SK

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken